Petr Höhn

Proč se 4jádrový procesor tváří jako 1jádrový?

Mám procesor AMD Phenom II X4 B55 a když se podívám na konfiguraci výpis hlásí jen jedno jádro aktivní.. Ví někdo proč? Jak aktivuji ty zbylé tři?
Díky!
Doplňuji:
Mám procesor AMD Phenom II X4 B55 a když se podívám na konfiguraci výpis hlásí jen jedno jádro aktivní.. I přes msconfig nelze povolit více jader, v nabídce je jen 1 :/ Ví někdo proč? Jak aktivuji ty zbylé tři?
Díky!

Odpovědi
jpau

Těch důvodů může být celá řada… Třeba nějaký úsporný režim (toho je zas n variant, používáš jedno jádro protože víc nepotřebuješ, pokud budeš potřebovat pak se připojí další, …). Taky můžeš mít v biosu nastavenou konfiguraci co umožňuje provoz n-jader <1; 4>. Typicky třeba jak rozběhnout xp na čtyřjádrovém počítači – no musím omezit počet jader. Jak jsem psal, je spoustu možností, spíš než co máš za procesor bych šel po tom, kdo vyrobil počítač (různí výrobci používají různé způsoby na úsporu energie apod.) a za systém.

Nedá se ti seriózně odpovědět.

dnb

Každé jádro je využíváno na něco jiného, všechny čtyři aktivuješ jedině tím, když spustíš např. Film, Internet, Hudbu, Otevřeš několik složek a do toho si spusť nějakou náročnější hru. Při dělání jedné věci není potřeba, aby se na věc soustředily 4 jádra