Proč s sebou musím vozit občankua řidičák, když by stačila pouze občanka?

Když mě zastaví silničí kontrola, tak policstia si vezme řidičák buď se podívá v autě do notebooku do databáze nebo přes vysílačku a ověří si zda nemám zákaz řízení a zda řídím povolenou skupinu vozidel.

Když mojí totožnost může zjistit z občanky a do databáze by se podíval stejně.

Takže ve výsledku je výroba řidičských průkazu jen další tunel na miliardy z rozpočtu, a ty by se mohli použít na opravu silnic.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Část první
Zákon o provozu na pozemních komunikacích (zákon o silničním provozu)

(8) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe

  1. řidičský průkaz,
  2. osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu2),
  3. doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla podle zvláštního právního předpisu9),
  4. doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče podle § 87 odst. 3.

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d1­.aspx

Další odpovědi
led

Pokiaľ to je určené zákonom, treba to dodržiavať.

hanulka11

prosím tě moc to zjednodušuješ­.......ouřad je ouřad