Pokročilý

Proč rychlost internetu fatálně nesouhlasí?

Dobrý den Jsem zákazníkem amigo netu u kterého mám zaplacený tarif 20M download/4M upload
bohužel rychlost stahování vůbec neodpovída. Ptám se protože nevím jestli je normální nižší rychlost.
stahuji většinou rychlostí 2Mb/s i menší rychlostí. Ovšem podle mého tarifu bych očekával rychlost 20mb/s
Můžete mi prosím napsat vaše návrhy nebo zkušenosti? děkuji.

Odpovědi:

Bronzový

S touhle rychlostí budeš stahovat max. 2,4mb/s více informací si najdi na netu, nechce se mi to vypisovat pleteš si více věcí najednou :)

Jednak může být problém jednotkách:

Poskytovatelé uvádějí rychlosti v bitech za sekundu (protože je to větší, hezčí číslo), kdežto programy ukazují rychlost stahování v Bajtech za sekundu. A jelikož 1 Bajt = 8 bitů, bude na lince 20 Mbit/s maximálně (navíc jen teoreticky) 2,5 MByte/s.

Druhá věc je, že rychlost je vždycky odněkud někam a úzké místo může být kdekoliv po trase - třeba i i samotného zdroje. A s tím poskytovatel neudělá nic (asi jako, když ze Slušovic vede dálnice, která se ale napojuje na okresku u Zlína).

A třetí problém - kouzelné slovíčko "až", které jistě ve smlouvě máte. Tarif od poskytovatele funguje tak, že garantuje, že rychleji to určitě nepůjde ... ale málokdy u domácích tarifů říká, kolik to vůbec pojede.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.