Michal Kole

Proč různě zdravotně postižený pracují v různých „terapeutických kavárnách“? Proč zrovna zrovna kavárny, čajovny, ?

Nejlepší odpověď
www

Zdravotně postižení nepracují jen tam, kde uvádíš.
Podle svého postižení se uplatňují v různých profesích, samozřejmě ale záleží na místní nabídce míst pro tyto občany.
Praxe

Další odpovědi
anonym

Protože zdravotně postižený neznamená neschopný. I oni mají své potřeby, touhy a chtějí pracovat. Bohužel, přestože jsou dotace na jejich zaměstnání, dochází ke zneužití dotace, případně vás nezaměstnají.
A lidi přestanou mít v blízkosti těchto lidí provinilé pocity.

hanulka11

je pro ně důležitý kontakt s lidmi – posedět v takových kavárnách… je moc milé

Rocker

Přece nepůjdou pracovat do putyky,kde každý večer vysedávají opilci.

Kohut57

Sám zdravotně postižené zaměstnávám, ale kavárny s nimi mi docela vadí.
Doplňuji:
Přiklad: V Děčíně nákladně a pěkně opravili zámek. Je tam vše moc hezké až na restauraci, která zaměstnává , v akci " na půl cesty" , snad navrátivší se z vězení, nebo mentály či psychicky postižené, přesně nevím. Ale je to děs .Od pohledu špína a nekompetence obsluhy. Jídlo bych si tam tedy nedal. Viděl jsem tři obsluhující , a bylo mi z nich špatně. Kuchaře raději né, budil bych se v noci. Proč zrovna tuto práci, kde by měla obsluha splňovat nejpřísnější podmínky i mezi normálními lidmi ? O hygieně nemluvě a estetika? Vždyť je taky kultura stolování.

Kohut57

V naší společnosti máme příšerné kulty : dítěte, postižených,cikánů a homosexuálů. Kult znamená přehnaná pozornost a výhody na úkor ostatních občanů. V tom jsme předehnali snad celý svět. Ani jedna skupina si nemůže stěžovat. Že v mnohém obtěžují a znepříjemňují život ostatním nevadí?