Zlatý

Proč různě zdravotně postižený pracují v různých "terapeutických kavárnách"? Proč zrovna zrovna kavárny, čajovny, ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zdravotně postižení nepracují jen tam, kde uvádíš.
Podle svého postižení se uplatňují v různých profesích, samozřejmě ale záleží na místní nabídce míst pro tyto občany.
Praxe

Další odpovědi:

Protože zdravotně postižený neznamená neschopný. I oni mají své potřeby, touhy a chtějí pracovat. Bohužel, přestože jsou dotace na jejich zaměstnání, dochází ke zneužití dotace, případně vás nezaměstnají.
A lidi přestanou mít v blízkosti těchto lidí provinilé pocity.

Zlatý

je pro ně důležitý kontakt s lidmi - posedět v takových kavárnách... je moc milé

Stříbrný

Přece nepůjdou pracovat do putyky,kde každý večer vysedávají opilci.

Bronzový

Sám zdravotně postižené zaměstnávám, ale kavárny s nimi mi docela vadí.
Doplňuji:
Přiklad: V Děčíně nákladně a pěkně opravili zámek. Je tam vše moc hezké až na restauraci, která zaměstnává , v akci " na půl cesty" , snad navrátivší se z vězení, nebo mentály či psychicky postižené, přesně nevím. Ale je to děs .Od pohledu špína a nekompetence obsluhy. Jídlo bych si tam tedy nedal. Viděl jsem tři obsluhující , a bylo mi z nich špatně. Kuchaře raději né, budil bych se v noci. Proč zrovna tuto práci, kde by měla obsluha splňovat nejpřísnější podmínky i mezi normálními lidmi ? O hygieně nemluvě a estetika? Vždyť je taky kultura stolování.

Diskuze k otázce

Bronzový

Kohut57

V naší společnosti máme příšerné kulty : dítěte, postižených,cikánů a homosexuálů. Kult znamená přehnaná pozornost a výhody na úkor ostatních občanů. V tom jsme předehnali snad celý svět. Ani jedna skupina si nemůže stěžovat. Že v mnohém obtěžují a znepříjemňují život ostatním nevadí?

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.