Avatar uživatele
Michal Kole

Proč různě zdravotně postižený pracují v různých „terapeutických kavárnách“? Proč zrovna zrovna kavárny, čajovny, ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, hanulka11, Kohut57 před 4318 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Zdravotně postižení nepracují jen tam, kde uvádíš.
Podle svého postižení se uplatňují v různých profesích, samozřejmě ale záleží na místní nabídce míst pro tyto občany.
Praxe

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Protože zdravotně postižený neznamená neschopný. I oni mají své potřeby, touhy a chtějí pracovat. Bohužel, přestože jsou dotace na jejich zaměstnání, dochází ke zneužití dotace, případně vás nezaměstnají.
A lidi přestanou mít v blízkosti těchto lidí provinilé pocity.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

je pro ně důležitý kontakt s lidmi – posedět v takových kavárnách… je moc milé

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Přece nepůjdou pracovat do putyky,kde každý večer vysedávají opilci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Sám zdravotně postižené zaměstnávám, ale kavárny s nimi mi docela vadí.
Doplňuji:
Přiklad: V Děčíně nákladně a pěkně opravili zámek. Je tam vše moc hezké až na restauraci, která zaměstnává , v akci " na půl cesty" , snad navrátivší se z vězení, nebo mentály či psychicky postižené, přesně nevím. Ale je to děs .Od pohledu špína a nekompetence obsluhy. Jídlo bych si tam tedy nedal. Viděl jsem tři obsluhující , a bylo mi z nich špatně. Kuchaře raději né, budil bych se v noci. Proč zrovna tuto práci, kde by měla obsluha splňovat nejpřísnější podmínky i mezi normálními lidmi ? O hygieně nemluvě a estetika? Vždyť je taky kultura stolování.

Upravil/a: Kohut57

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kohut57

V naší společnosti máme příšerné kulty : dítěte, postižených,cikánů a homosexuálů. Kult znamená přehnaná pozornost a výhody na úkor ostatních občanů. V tom jsme předehnali snad celý svět. Ani jedna skupina si nemůže stěžovat. Že v mnohém obtěžují a znepříjemňují život ostatním nevadí?

před 4317 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek