jjnovo

Proč ruští námořnící nosí pruhovaná trika? Jsem vodák a otázka, kde se vzala na vodě pruhovaná trika mi vrtá hlavou.

Nejlepší odpověď
led

nie sú to len ruskí námorníci
„Pruhovaná námořnická trika jsou dloholetou stálicí. Oblékají je všichni a vždy tomu tak bylo. Námořníci, vojáci, rybáři, dělníci, anarchisti, rockové hvězdy (Cobain) ale i filmoví režiséři (Hřebejk), umělci (Picasso), fotografové, popř. oběti módy nebo i prostitutky.

Bretaňské námořnické tričko oficiálně vzniklo 27.3.1858 jako součást uniformy francouzských námořníků. Pruhy byly zvoleny jako nejlépe viditelné v případě pádu muže přes palubu.“
http://denimhe­ads.blogspot.sk/2011/03/­armor-lux.html

ad Kamionacka09
pri topení sa tým meria hĺbka a rýchlosť ponoru námorníka :)

Další odpovědi
anonym

Aby se odlišili od někoho jiného.
Připomělo mi to starý vtip, teď velmi zkrácený.

V SSSR dostavěli přehradu. Přijel ministr na slavností zahájení a měl proslov:
Tovaryšči matrosi … Vedle stojící tajemník do něj šťouchnul a povídá: Soudruhu ministře, námořníci mají pruhy na tričku vodorovně.

Kamionacka09

Mozna ty pruhy znazornuji vlny:)

anonym

Už jako malá holka jsem věděla, že k námořnicky modrému obleku patří pruhované námořnické triko. Prostě je to stejnokroj.
Snad následující dva odkazy tuto otázku po mohou rozluštit.

Námořnický styl – TEXSITE.info
uplatňuje prvky námořnických stejnokrojů s n. límci obdélníkového tvaru a kombinace modré a bílé barvy. Typické je také použití pruhů, zlatých knoflíků a vázaček …
cz.texsite.in­fo/Námořnický_styl

Žhavý námořnický styl! Vyzkoušejte ho! – ProŽeny.cz
Navy styl uplatňuje prvky námořnických stejnokrojů, kopíruje jejich límce, prýmky a kovové knoflíky a kombinaci bílé a modré barvy. Typické je také použití pruhů www.prozeny.cz/ma­gazin…zhavy-namornicky-styl-vyzkousejte-ho-

sutyn

Taky nevím proč, ale mnoho si jich je kupuje na www.trikanavodu.cz , v oblibě tedy jsou.