Avatar uživatele
jjnovo

Proč ruští námořnící nosí pruhovaná trika? Jsem vodák a otázka, kde se vzala na vodě pruhovaná trika mi vrtá hlavou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? manon, Elk, Damiana před 4262 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

nie sú to len ruskí námorníci
„Pruhovaná námořnická trika jsou dloholetou stálicí. Oblékají je všichni a vždy tomu tak bylo. Námořníci, vojáci, rybáři, dělníci, anarchisti, rockové hvězdy (Cobain) ale i filmoví režiséři (Hřebejk), umělci (Picasso), fotografové, popř. oběti módy nebo i prostitutky.

Bretaňské námořnické tričko oficiálně vzniklo 27.3.1858 jako součást uniformy francouzských námořníků. Pruhy byly zvoleny jako nejlépe viditelné v případě pádu muže přes palubu.“
http://denimhe­ads.blogspot.sk/2011/03/­armor-lux.html

ad Kamionacka09
pri topení sa tým meria hĺbka a rýchlosť ponoru námorníka :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Aby se odlišili od někoho jiného.
Připomělo mi to starý vtip, teď velmi zkrácený.

V SSSR dostavěli přehradu. Přijel ministr na slavností zahájení a měl proslov:
Tovaryšči matrosi … Vedle stojící tajemník do něj šťouchnul a povídá: Soudruhu ministře, námořníci mají pruhy na tričku vodorovně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kamionacka09

Mozna ty pruhy znazornuji vlny:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Už jako malá holka jsem věděla, že k námořnicky modrému obleku patří pruhované námořnické triko. Prostě je to stejnokroj.
Snad následující dva odkazy tuto otázku po mohou rozluštit.

Námořnický styl – TEXSITE.info
uplatňuje prvky námořnických stejnokrojů s n. límci obdélníkového tvaru a kombinace modré a bílé barvy. Typické je také použití pruhů, zlatých knoflíků a vázaček …
cz.texsite.in­fo/Námořnický_styl

Žhavý námořnický styl! Vyzkoušejte ho! – ProŽeny.cz
Navy styl uplatňuje prvky námořnických stejnokrojů, kopíruje jejich límce, prýmky a kovové knoflíky a kombinaci bílé a modré barvy. Typické je také použití pruhů www.prozeny.cz/ma­gazin…zhavy-namornicky-styl-vyzkousejte-ho-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sutyn

Taky nevím proč, ale mnoho si jich je kupuje na www.trikanavodu.cz , v oblibě tedy jsou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek