Zepple

Proč Rusko tolik popudilo, že si Rakousko zabralo Bosnu a Hercegovinu?

V roce 1908 došlo k anexi Bosny a Hercegoviny Rakouskem Uherskem. To „naštvalo“ všechny státy Trojdohody- a to ne jevíce Rusko- Evropa se už tehdny málem dostala do války.- Anexe je považována za jednu z příčin 1.sv války. Ale proč? Proč to tak moc vadilo zrovna Rusku?
Příjímám jakékoliv odpovědi… prosím, účím se děják a nějak jsem se do toho vžila… :DD

Odpovědi
Pavluška

Rusové jsou pravoslavní katolíci, na Balkáně je též pravoslaví, proto měli Rusové jakousi „potřebu“ chránit je.

led

Rakúsko sa anexiou dostalo bližšie k Bulharsku, na ktoré si robilo nárok Rusko