Proč rubáš nemá kapsy ?

Nejlepší odpověď
annas

Rubáš nemá kapsy – stará moudro. Kdo nic nemá, ani smrt nebere.

Proč? Protože ten, kdo nic neměl za života, nemusel se starat, kam co schová, nemají tedy jeho pozůstalí kapsy čím naplnit.

Bohatí občas tvrdí, že bohatství je kletba, takže i s prázdnou kapsou patří přímo do pekla.

Každý z nás na zemi zanechá to, co za celý život nashromáždil. Snaf jen zůstane stopa po něčem dobrém, co vykonal, co vytvořil, případně vzpomínky na něho … Nic si s sebou nevezme do hrobu…

Další odpovědi
gecco

Do hrobu si sebou nic nevezmeš…
😉
Naco kapsy?

setapouch

Vše potřebné si v rakvi dáš na poličku.

marci1

Blaze tomu, kdo nic nemá, nestará se, kam to schová. 🙂
Nikdo si nebude moci svůj majetek odvézt s sebou do nebe, protože – rubáš nemá kapsy! Lépe je se rozdělit, protože do nebe si vezmeme jenom to, oč jsme se rozdělili s druhými. 🙂