Proč rodiče vybírají školu za své děti?

Rodiče mojí kamarádky vybrali školu za ni. Není s nima k hnutí a je z toho nešťastná. Dítě má potom s tím problémy – nechť k učení se na škole, po 18 roku života školu opustí. Nevíte co s tím? Jak přemluvit rodiče aby volbu SVÉ školy nechali na dítěti? Tento problém je v dnešní společnosti velmi běžný a smutný…
Děkuji za odpoovědi
Doplňuji:
Kamarádka chce být knihovnicí nebo nakladatelkou, Ví co chce!! Chtějí aby šla na gympl a dokonce ji rozkázali na jaký!

Nejlepší odpověď
gecco

„Jak přemluvit rodiče aby volbu SVÉ školy nechali na dítěti“
Jednoduše…
Ať to dítě prokáže schopnost se uživit.
Pokud to neumí, musí poslouchat.
___
…„běžný a smutný“…
„Běžný a smutný“ je to, že dítě, které ví a umí péerdé, rozhoduje splašeně a zarputile na svém (mnohdy špatném) rozhodnutí trvá…
OK – ať kamarádka jde na školu podle svého ´rozumu´, ale ať se snaží být soběstačnou.
😉
Doplňuji:
…„knihovnicí nebo nakladatelkou“…
Už z toho je jasné, že ´kamarádka´ neví nic…
:-O
Gympl? – jo, to je rozumná volba.
Knihovnice ani nakladatelka nemůže být širokospektrálně nevzdělaná, naopak.

Další odpovědi
www

Většinou z důvodu, že dítě samo neví co by vlastně chtělo, nebo poněvadž znají dítě nejlépe a dokáží jeho, z iks důvodů nereálné plány, usměrnit.
Menší část rodičů chce mít ‚za každou cenu‘ z dítěte doktora, vědce ap. jen z toho důvodu, aby si napravili svoje nějakým způsobem pošramocené ego.
P.S: Málo informací na přesnější odpověď.
Doplňuji:
Mezi knihovnicí a nakladatelkou je rozdíl, který kamarádka ještě asi nevidí.
Její rodiče ale ano. Možná také proto ji vybrali vhodnější školu, kdy se teprve pak může lépe a pevně rozhodnout ve výběru nejvhodnějšího povolání!

Drap

Musíš se zeptat hlavně těch rodičů. Zde si nikdo nedokáže určit, co se takovým lidem děje v hlavě

ivzez

Proč by rodiče měli nechávat volbu SVÉ školy na dítěti? Má snad
dítě dost zkušeností k tomu, aby rodičům vybralo správnou školu?
Nebo se ptáš, jak přesvědčit rodiče, aby volbu JEHO školy nechali na dítěti?

  • –––––

Rodiče to myslí dobře.
Kamarádka ještě nemá úplně jasno, čím chce být (zmíněné
obory jsou odlišné a během 4 let ještě může změnit názor).

Pokud si to nerozmyslí, může po skončení gymnázia
studovat knihovnictví na VOŠ nebo VŠ.

Ale mnohem častější je, že dítě v průběhu SŠ změní zájmy a potom
je nástup na jakoukoliv VŠ snazší z gymnázia než z odborné školy.

  • ––––

Podle platné legislativy má dítě právo si vybrat povolání
i způsob přípravy na budoucí povolání.
Rodiče mají při výběru poradní hlas, rozhodnutí by mělo být na dítěti.
Ale pokud dítě nemá úplně jasno, je rozumnější dát na názor rodičů.

Agneta

123696361 >>> a tvoje kámoška je zdejší polotrollka Simča, které jsem tu knihovnici poradila, že?

gecco

;-D

No jo – zpovykané blbky…
😉