Avatar uživatele
melanie

Proč rodiče s malými dětmi cestují na dovolenou na velké vzálenosti ?

Stojí jim to za to ? Letět přes noc, neustále se místo odpočinku o dítě starat, nosit všude kočár a výbavu pro něho a navíc je pláč pro ostatní cestující otravný ? Jezdíte/jezdili jste takhle i vy ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3525 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpověděl bych trochu jinak.
Mám dceru vdanou v Austrálii a každý rok létá domů (tedy k nám) do Čech i s malými dětmi.Dva vnuci se jí narodili v Austrálii a když chce, abychom je viděli, tak s nimi letí 20 hodin (tedy s přesedáním) do Čech.
Tak co myslíš, vyplatí se jí to?Kdybych to bral podle tebe, tak vnuky jako malé děti nikdy neuvidíme (nepřipadá v úvahu, abychom tam letěli my, protože ve firmách nám s manželkou nedají na měsíc neplacené volno…dovolená nepřipadá v úvahu, protože se musí čerpat podle přání zaměstnavatele…zrov­na tak, máme malé výplaty a na letenky z našich výplat neušetříme).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Zřejmě si chtějí užívat i za cenu utrpení vlastního, utrpení dítěte a utrpení spolucestujících. Tuhle otázku jsem si pokládal nejednou po desítkách minut strávených v letadle s vřískajícím batoletem či kojencem za zády.
Přitom to děcko z toho má podle mě jenom stres a že bylo ve stáří jednoho roku na Mallorce si stejně vůbec nebude pamatovat.
Připustit si, že by mohli projednou zůstat sedět doma na zadku, je pro některé lidi zřejmě nemožné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

A co tak obráceně komu to vadí ať sedí doma :-\

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zřejmě jim to tak vyhovuje. Já osobně tak nejezdím, děti jsou dávno odrostlé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Je to jednoduché – užívají si poslední příležitosti. Na následujících patnáct, dvacet let (podle počtu dětí) můžou na dovolenou zapomenout :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
setapouch

Redy: to je pěkná blbost, co jsi napsala. Obecně má patit, že by nikdo neměl bezdůvodně omezovat druhé, ne že když mě druzí krátí na právech, mám ustoupit. Proto bylo „vynalezeno“ právo.
Nicméně dětský pláč sice může rušit a otravovat, ale neprotestoval bych proti němu ani já. A to si za svými právy stojím dost nekompromisně.

před 3525 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

setapouch co tp plácáš odpověděla sem na otázku

(že je pláč pro ostatní cestující otravný–napsala melanie
na to sem odpověděla když to někomu vadí tak ať sedí doma.
chce to pořádně číst až pak vyšilovat----------------------------------

před 3524 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

Tak. Já bych taky nikomu s děckem nikdy nevyčítal, že ho bere na dovolenou. (A bavíme se o dovolené, ne o návštěvě příbuzných.) Mají na to právo vzít si batole s sebou k moři. A ten pláč vydržím, protože ze všech zúčastněných (já, děcko, rodiče) mě vlastně trápí nejmíň.
Já se spíš jen podivuji, že to někdo podstupuje, protože si myslím, že to v konečném důsledku neprospívá nikomu.

před 3525 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek