Bronzový

Proč rodiče s malými dětmi cestují na dovolenou na velké vzálenosti ?

Stojí jim to za to ? Letět přes noc, neustále se místo odpočinku o dítě starat, nosit všude kočár a výbavu pro něho a navíc je pláč pro ostatní cestující otravný ? Jezdíte/jezdili jste takhle i vy ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Odpověděl bych trochu jinak.
Mám dceru vdanou v Austrálii a každý rok létá domů (tedy k nám) do Čech i s malými dětmi.Dva vnuci se jí narodili v Austrálii a když chce, abychom je viděli, tak s nimi letí 20 hodin (tedy s přesedáním) do Čech.
Tak co myslíš, vyplatí se jí to?Kdybych to bral podle tebe, tak vnuky jako malé děti nikdy neuvidíme (nepřipadá v úvahu, abychom tam letěli my, protože ve firmách nám s manželkou nedají na měsíc neplacené volno...dovolená nepřipadá v úvahu, protože se musí čerpat podle přání zaměstnavatele...zrovna tak, máme malé výplaty a na letenky z našich výplat neušetříme).

Další odpovědi:

Stříbrný

Zřejmě si chtějí užívat i za cenu utrpení vlastního, utrpení dítěte a utrpení spolucestujících. Tuhle otázku jsem si pokládal nejednou po desítkách minut strávených v letadle s vřískajícím batoletem či kojencem za zády.
Přitom to děcko z toho má podle mě jenom stres a že bylo ve stáří jednoho roku na Mallorce si stejně vůbec nebude pamatovat.
Připustit si, že by mohli projednou zůstat sedět doma na zadku, je pro některé lidi zřejmě nemožné.

Stříbrný

A co tak obráceně komu to vadí ať sedí doma :-\

Zlatý

Zřejmě jim to tak vyhovuje. Já osobně tak nejezdím, děti jsou dávno odrostlé.

Stříbrný

Je to jednoduché - užívají si poslední příležitosti. Na následujících patnáct, dvacet let (podle počtu dětí) můžou na dovolenou zapomenout :)

Diskuze k otázce

Stříbrný

setapouch

Redy: to je pěkná blbost, co jsi napsala. Obecně má patit, že by nikdo neměl bezdůvodně omezovat druhé, ne že když mě druzí krátí na právech, mám ustoupit. Proto bylo "vynalezeno" právo.
Nicméně dětský pláč sice může rušit a otravovat, ale neprotestoval bych proti němu ani já. A to si za svými právy stojím dost nekompromisně.

Stříbrný

redy

setapouch co tp plácáš odpověděla sem na otázku

(že je pláč pro ostatní cestující otravný--napsala melanie
na to sem odpověděla když to někomu vadí tak ať sedí doma.
chce to pořádně číst až pak vyšilovat- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Stříbrný

klumprt

Tak. Já bych taky nikomu s děckem nikdy nevyčítal, že ho bere na dovolenou. (A bavíme se o dovolené, ne o návštěvě příbuzných.) Mají na to právo vzít si batole s sebou k moři. A ten pláč vydržím, protože ze všech zúčastněných (já, děcko, rodiče) mě vlastně trápí nejmíň.
Já se spíš jen podivuji, že to někdo podstupuje, protože si myslím, že to v konečném důsledku neprospívá nikomu.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 397
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.