Lleni

Proč rodiče můžou sprostě nadávat dětem, a děti rodičům ve stejné situaci ne??????

Přijde vám to spravedlivé???
Neměli by di být lidé v takových situacích rovni????
A proč si rodiče můžou dělat to zaco by svoje děti zbili…???

Nejlepší odpověď
iceT

Bohužel rodiče mají za děti zodpovědnost,nikoli děti za rodiče.Si vem,že ti rodiče řeknou,aby ses nevykláněla z okna,protože bys mohla vypadnout a mohla by sis ublížit.Ale stejně se vykloníš,něco se ti stane,ale doplatí na to rodiče,protože za tvoje bezpečí a zdraví zodpovídají.
Dospělý člověk je zodpovědný sám za sebe.

Doplňuji:
bolak,to zase ne,nadávat dětem do sviní snad dělají jen ubožáci a omezenci.

Další odpovědi
anonym

Až budeš živit rodiče jako oni tebe, ale to bys musela mít špatné vychování, nadávat jim.

redy

Děti by neměly nadávat rodičům a rodiče dětem

briketka10

víš holka život je složitý !
Doplňuji:
nemá se dětem sprostě
nadávat zažila jsem to ..

bolak

Co to tu slyším? :) To ste vážně toho názoru, že když rodič svoje děti živí a je za ně zodpovědný, má právo je okřikovat slovy „drž hubu ty svině“ a tak podobně? No to se mi teda moc nezdá..

Damiana

Nadávat by si neměl nikdo. Je to známka přízemnosti, primitivity a neúcty. Vše se dá vyřešit slušně a často to má daleko větší přínos než vulgarity, na které si paradoxně lze i „zvyknout“ a pak si z nich už nic nedělat. Souhlasím s iceT. Jenže, pokud rodičovská výchova spočívá pouze v bití a nadávkách, není něco dobře hlavně na této straně – děti jsou „vychovávány“ a toto rodičovské chování přejímají za své – takže se rodič – sprosťák nemůže divit, že ho potomek jednou hrubě slovně nebo dokonce fyzicky napadne.
Jestli jsi v podobné situaci, snaž se nekopírovat zlo, ale drž si slušnost. Promluv si o tom třeba s prarodiči. Ostatně – jsou to rodiče svých dětí – tak ať si s nimi promluví a tu ostudu jim udělají.

mosoj

Není smutné co kdo kdo může, je smutné že taková otázka vůbec padne !!
Víc se zde vyřešit nedá !!