vivatisCZ

Proč říznutí o papír tolik bolí?

Nejlepší odpověď
annas

Proč povrchové ranky od okraje papíru bolí leckdy víc než hlubší pořezání?

Říznutí o okraj papíru nás možná tolik bolí proto, že nás dokáže tak hrozně rozčílit. Jak může tak drobounká ranka, z níž často ani neteče krev, tak strašně bolet? Nervová zakončení se nacházejí těsně pod kůží a na rukou, na nichž k říznutí papírem většinou dojde, je takových nervových zakončení víc než téměř kdekoli jinde na těle.

Dr. John Cook z Georgijské kliniky pro dermatologii a rakovinu kůže dodává, že malicherné ranky, jako ty způsobené okrajem papíru, jsou často nejbolestivější: „Taková ranka nervová zakončení podráždí, aniž by je však citelně poškodila.“

Natržená nervová zakončení mohou způsobit větší zdravotní komplikace, ale někdy bolí daleko méně než povrchová poranění.

http://www.re­adersdigest.cz/ma­gazin/spolecnos­t/proc-proc-proc-aneb-opet-nove-otazniky

Doplňuji:
Ad marci11

Uvádějte zdroj
Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.

Další odpovědi
marci1

Jak může tak drobounká ranka, z níž často ani neteče krev, tak strašně bolet? Nervová zakončení se nacházejí těsně pod kůží a na rukou, na nichž k říznutí papírem většinou dojde, je takových nervových zakončení víc než téměř kdekoli jinde na těle.

Drap

Bolí stejně jako když se řízneš o něco jiného.