nyja

Proč říkáme, že Praha je nejdůležitějším hospodářským, kulturním, politickým a společenským centrem republiky a nejvyhl-

edávanějším místem zahraničního cestovního ruchu?

Odpovědi
Terryle

No, proč to říkáme – protože to tak je ;o)
Třeba proto, že to je a stovky let bylo hlavní město – a proto tam sídlí a sídlily nejdůležitější instituce?

venkovan

Je to fakt, protože Praha má co nabízet s ohedem na historický vývoj. protože turstika převažuje asi tak tedenní, moc času turisté po republice nemají. Ono prošmajdet za týden Prahu je dost namáhavé.

turistika.cz

Ahoj, v Praze sídlí nejvíce firem, které odvádí nejvíce dph apod. z ostatních oblastí, je zde nejvíce divadel a dalších kulturních služeb apod. Stačí se podívat na mapu, vybrat sekci místa a hned uvidíte, co zajímavostí je v každé ulici v Praze …

Zdroj: www.turistika­.cz/mapy/praha