Pavel1212

Proč řidič na hlavní dává přednost řidiči odbočujícímu vpravo/vlevo?

Poslední dobou často vídávám, že řidiči autobusů, kteří jedou rovně po hlavní silnici, dávájí přednost těm, kteří jedou z druhé strany a odbočují. Proč tomu tak je? Nedopouští se ten na té hlavní nějakého přestupku?

Nejlepší odpověď
Ella

řidiči autobusu, na rozdíl od mnohých řidičů osobáků, dokážou pochopit, jaké to je, když je NIKDO nechce pustit odbočit a za autem se tvoří kolona až na dálnici. Říká se tomu ohleduplnost a laskavost. Mnoho lidí neví co tahle slova v silničním provozu znamenají… hlavně Pražáci.
Těm, kteří dokážou na pět vteřin zabrzdit a nechat projet jiné auto přeji jen to nejlepší, protože jich je ale sa.kra málo…

Další odpovědi
tom004

Jestli to dobře chápu,tak je to poze ohleduplnost řidiče,který tu přednost dává.Zároveň,tím umožní plynulejší pohyb vozidel v protisměru.

mosoj

Je to možná ohleduplnost ale nebezpečná !!!

Přednost má řidič autobusu a další řidiči jedoucí přímo, před protijedoucím vozidlem odbočujícím vlevo. Pokud dá přednost první řidič, další tak ohleduplní být nemusí a karambol je na světě. Viníkem je v každém případě ten protijedoucí odpočující řidič.
Osobně takovéto kavalírství odmítám a stejně je to pak ve svém důsledku zdržování provozu, právě pro svoji nejasnost.

cukrar

Pavle, proč? protože jsou rozumní a ohleduplní. doporučiji to všem, být jako oni. Zkuste se někdy vžít do role toho co potřebuje vyjet,..... někdy stačí spomalit a pokynem ruky dát znamení že dotyčný z vedlejší ulice může jet..... vy to neděláte?

Rocker

Taky to někdy dělám,těch pár vteřin mi nic neudělá,on by tam mohl čekat třeba 5 minut.

Děda Louda

Záleží na přednosti v jízdě podle značení křižovatky. Hlavní silnice nemusí vést vždycky jenom rovně!