Conchus

Proč řada fotbalistů umí kopat stejně pravou jako levou, ale v házené, volejbale, košíkové je vždy jedna dominantní?

Odpovědi
boticky34

To nevim,ale tipla bych si ze fotbalisti trenujou obe nohy zatimco v kosikove,vo­lejbalu atd........trenujou jen jednu tu s kterou jim to jde vic:)

Fyzik

U noh se dominance moc neprojevuje. Ruce jsou více specificky používané – vidlička a nůž, psaní, apod., což u noh není.

marci1

Souhlasím s „botičky34“. Fotbalisté musí hrát dobře pravou i levou.
Citace Pepi Bicana : „Fotbal se musí pilovat od malička, kopat o zeď oběma nohama, a na tréninku střílet a střílet. Protože góly, to je ta nejkrásnější věc na světě.“ 🙂

Zdroj: http://sport.li­dovky.cz/100-vyroci-narozeni-bicana-proc-slavia-prisla-driv-nez-sparta-pqq-/fotbal.aspx?c=A130923­_113530_ln-sport-fotbal_vrb

ManInBlack

Tak s tím si dovolím nesouhlasit, protože existuje jen velmi málo fotbalistů, kteří umí oběma nohama kopat stejně dobře. Většina samozřejmě alespoň slabší nohou na krátkou vzdálenost přihraje, ale málokterý si je oběma nohama stejně jistý. Jen příklad obounohých fotbalistů: Santi Cazorla, Pedro, Toni Kroos.