Proč psi olizují místa, kde se vyčůral jiný pes?

např. patky dopravních značek, stromy, stojny laviček

Nejlepší odpověď
kropitko

Mám dva psy a nic neolizují, jen čichají a pak se snaží to místo přebít svojí močí,,,

Další odpovědi
anonym

taky jsem si nevšimla že by psi olizovali jinou moč,ale očuchají místo a ví kdo byl před nimi,je to jejích jako by podpis

led

„Čítajú“ ovoniavajú informácie o psovi (prípadne inom zvierati), ktoré tu zanechalo svoju „informačnú“ stopu. Po preštudovaní ju podpíšu "bol som tu) svojou značkou.

deny555

To naše čuňátko nic jiného nedělá.Fenečky to většinou nedělají.

BENYTA

Zní to sice poněkud nechutně, ale má to jednoduchý důvod.
Pokud najde pes tu značku – moč – jiného psa už zaschlou, jednoduše jí nasliní, aby jí lépe cítil.
S chuťovými pohárky to nemá nic společného, ani váš pejsek není „čuně“.