Pokročilý

Proč prodejce netrvá na přepisu vozidla?

Narazil jsem na inzerat ale je jich víc na internetu , kde prodejce říka na přepisu vozidla netrvá, proč?
Jaké to má vyhody a minusy?
Když budu mít kupní smlouvu čím se bude řídit policie?
A co např pokuty?Ty příjdou na jeho jméno a nebo v případě když budeme mít kupní smlouvu tak na mě?
Prosím kdyžtak celkově vysvětlení , mám řidičák teprve rok a opravdu nechapu proč někdo nechce přepisy.

Děkuji , mám jenom jeden dotaz.Dejme tomu že bydlím v Praze a kupuji auto z Ostravy.Lze auto odhlasit i přihlasit v Praze a ne v Ostravě? (berme to tak že mám plnou moc) Nebo ještě stále se musí odhlašení a přihlašení provest v místě prodejce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Výhodu to má jednu-neplatí se pak eko,pokud spadá do kategorie kdy se má platit (úřednící toto vymáhají od 1.1.2015 nezákonně,pže od toho data se nepřeregistruje !!
Policii je de-fakto jedno kdo řídí .
Pokuta - je-li přestupek zaznamenám automatickým zařízením-přejde na osobu v TP a ten pak doloží KS že nezodpovídá za přestupek a sdělí jméno nového majitele.Jenže pak se může stát,že oba společně dostanou pokutu až 50 000kč za neprovedení změny!!!
Stačí? pkd ne zeptejte se dál!!!

Další odpovědi:

Stříbrný

Domnívám se, že reagujete na starý inzerát. Taky je možné, že tazatel prodává auto a není uveden v registru, pak máte obrovské problémy.
Jako kupec se vystavujete sankci až 50 tisíc.
Auto lze uředně změnit majitele, nikoliv odhlásit, jedině v Ostravě.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.