Matthew

Proč při zívání (skoro) nic neslyším ??? :)

Pokaždé když zívnu, jako bych na dvě sekundy ohluch a neslyším nic kolem. Je to otázka nějakého tlaku v uších ??? :)
A nejčastěji se mi to stane při koukání na film a pak vím z dialogu prd ! :D

Nejlepší odpověď
fcoop

Existují lidé,kterým při intenzivním zívání „zajedou“ sanice pod ušní utvory a v podstatě tím,že zablokují celý mechanizmus (kladívko a hl. třmínek) znemožní uchu dělat svoji práci.
Dá se to poznat při pohledu do zrcadla – když se uši vychýlí ze své polohy – samozř. při zívání – je možné,že jde o tento – poměrně unikátní – případ.

Další odpovědi
mosoj

Člověče a už přestávám slyšet i bez zívání.....
Doplňuji:
Sklízím ovoce celoživotní práce v hlučném provozu a dvou let na vojně jako letecký mechanik u tryskáčů. Jediné co jsem měl u tryskáčů k dispozici byly špunty do uší což je nedostatečné, protože takový hluk jako je tryskáčů jde do hlavy i zátylkem a na to pomůže pouze ochranná přilba. Tu dostávali ale jenom důstojníci !!!!!! Mnoho hochů mělo porušený i vestibulární systém. Tak je potom šoupli od letadel do stráže. Tam bylo ticho .

briketka10

hezky jsem se zasmála :D

badisko

wow to je nakazlive i pri cteni …!!!!! tak to je teda sila …;D

T-ess

Mně se to vůbec nestává, při zívání slyším normálně.