Retko

Proc pri vysoke urokove mire subjekty ztraceji motivaci sporit?

Nejdriv motivace roste a pak klesa. Proc?

Nejlepší odpověď
sakai

Vysoká úroková míra je reakcí národní banky na zvyšující se inflaci, tedy i stoupající ceny. Lidi pak raději utrácí, než aby si peníze nechali na účtu znehodnocovat. Úročení běžných ani spočících účtů sotva kdy (až na výjimky, jako např. teď) vyrovná inflační ztráty. No a investoři radějí jdou do operací na finančních trzích, v tomto případě do obchodů s měnou.

Další odpovědi
fortin

Je část obyvatel, (subjekti?) kteří mají výdělek 10000 čistého měsíčně za 180 odpracovaných hodin. Když jim po zaplacení výdajů zbude 1200 na jídlo a 500 korun na cestovní výdaje, mohou přestat s úvahou našetřit si na … dům, nové boty a pod.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/980