Velbloud

Proč při ostré bolesti říkáme „Jau“? Je reakce vrozená?

Nejlepší odpověď
iceT

No,já při ostré bolesti rozhodně říkám jiná slova,a citoslovce to nebudou:-)

Další odpovědi
FOG

Nekdy uz to tak je,ze mame „neco“ naucene a jsou to skoro reflexy jako u zvirat,podle Pavlova.
Pri otazce- co je to „rumpal“,vam vetsina lidi zacne ukazovat rukou,jak funguje a malokdo rekne,ze je to kolo na hrideli.
Taky rikam „au“ a pridavam nekdy i to „c“.A samozrejme ,ze jsem nekdy i sprosty jak dlazdic,ci zednik. Proc jak?

dědapetr

Nevím,ale po několika letech na stavbách jau sem neříkal,spíš to byly sprostý slova.Která nemám v úmyslu vypisovat.

led

To je pozostatok čias, keď ľudia ešte nerozprávali, ale zavýjali…

picnimok

..protožeto je(jako mnoho dalších slov)od malička rodiči říkáno,a náš mozek si tuto informaci prostě uloží,a následně používá..(opět pouze můj názor)..tak samo jako nesahej pálí to..proto nestrkáš holé ruce do ohně(doufám).-)..a dolním ještě,že tohle slovo je složeno z písmen,které náš mozek vychrlí bez mžiku..nevím jak to srávně popsat

pouze pro pořádek v kliku užitečných odovědích: čteme pozorně,potom hodnotíme..proto,že jsem odpověděl stejně(a něco i navíc jako ten co má 1 klik užitečná odp??..jakto klikáte lidi:D

pokazdejinak

reakce na bolest je vrozená, ale slovo jau ne – třeba v angl. je to ouch [ouč]

Fly

Myslím si, že keby si od rodičov vždy počul napríklad „haf“ (:D) bdueš vravieť haf – ak ťa to neodnaučí smejúce sa okolie, že.

venkovan

Jen jestli to ještě není stádový instinkt kdy člen stáda (tlupy apod.) nějakým varovným zvukem upozornil své okolí na nebezpečí stáda či na svoje ohrožení.

jokyk

Já myslím,že né.Já při ostré bolesti používam automaticky ,,sající,, ssss.

picnimok

IceT-no já tedy fakt více říkám při bolesti:do piči,kurva,jebu to už,ale jau použiji také někdy:-)

iceT

Taky někdy řeknu au,ale podle toho do čeho se praštím:-)

picnimok

nejlí do holeně pořádně o hranu stolu,to otom lítaj sojení,né slova..:-)