Avatar uživatele
Velbloud

Proč při ostré bolesti říkáme „Jau“? Je reakce vrozená?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, dědapetr, Kachninka :P před 4751 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

No,já při ostré bolesti rozhodně říkám jiná slova,a citoslovce to nebudou:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
FOG

Nekdy uz to tak je,ze mame „neco“ naucene a jsou to skoro reflexy jako u zvirat,podle Pavlova.
Pri otazce- co je to „rumpal“,vam vetsina lidi zacne ukazovat rukou,jak funguje a malokdo rekne,ze je to kolo na hrideli.
Taky rikam „au“ a pridavam nekdy i to „c“.A samozrejme ,ze jsem nekdy i sprosty jak dlazdic,ci zednik. Proc jak?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Nevím,ale po několika letech na stavbách jau sem neříkal,spíš to byly sprostý slova.Která nemám v úmyslu vypisovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

To je pozostatok čias, keď ľudia ešte nerozprávali, ale zavýjali…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
picnimok

..protožeto je(jako mnoho dalších slov)od malička rodiči říkáno,a náš mozek si tuto informaci prostě uloží,a následně používá..(opět pouze můj názor)..tak samo jako nesahej pálí to..proto nestrkáš holé ruce do ohně(doufám).-)..a dolním ještě,že tohle slovo je složeno z písmen,které náš mozek vychrlí bez mžiku..nevím jak to srávně popsat

pouze pro pořádek v kliku užitečných odovědích: čteme pozorně,potom hodnotíme..proto,že jsem odpověděl stejně(a něco i navíc jako ten co má 1 klik užitečná odp??..jakto klikáte lidi:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

reakce na bolest je vrozená, ale slovo jau ne – třeba v angl. je to ouch [ouč]

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fly

Myslím si, že keby si od rodičov vždy počul napríklad „haf“ (:D) bdueš vravieť haf – ak ťa to neodnaučí smejúce sa okolie, že.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Jen jestli to ještě není stádový instinkt kdy člen stáda (tlupy apod.) nějakým varovným zvukem upozornil své okolí na nebezpečí stáda či na svoje ohrožení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jokyk

Já myslím,že né.Já při ostré bolesti používam automaticky ,,sající,, ssss.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
picnimok

IceT-no já tedy fakt více říkám při bolesti:do piči,kurva,jebu to už,ale jau použiji také někdy:-)

před 4751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Taky někdy řeknu au,ale podle toho do čeho se praštím:-)

před 4751 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
picnimok

nejlí do holeně pořádně o hranu stolu,to otom lítaj sojení,né slova..:-)

před 4751 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek