Vendys2

Proč při nočním letu letušky zatáhnou okénko a nemůžeme se z něj koukat ven?

Doplňuji:
Já jsem právě od několika lidí slyšela, že při nočním letu jim letušky zatáhly okénka a nedovolily jim koukat ven ;)

Nejlepší odpověď
venkovan

Nad Asií létají vzdušní piráti a šmírují co kdo má v letadle k svačině, jak má nadité kapsy apod. Tak některé letecké společnosti vydaly pokyn, že letušky musí zatáhnout okénka.
Navíc je to nutné zatáhnout alespoň na noc, protože venku v takové výšce je zima a v noci ještě větší a lidi by při stažených okénkách nastydli. Tak je zatahují, aby to lik na lidi nefoukalo.

Další odpovědi
hanulka11

Tak to se mi ještě nestalo, aby letušky zatáhly okénko, vždy koukáme ven při letu
Doplňuji:
ne to ne – i fotíme – nikdy se nestalo, že by okna byla zatažena …spíš si je lidé někdy zatáhnou sami

alenad

Pardon , nikdy jsem v letadle neseděla , ale pokud se uvnitř svítí , tak , snad aby to něco , nebo někoho , nepřitahovalo ?

Pájo

Já to zažil několikrát. Letušky nás před přistáváním požádali o stažení clon v okýnkách. Odhaduji, že to může být bezpečnostní opatření. Letadlo při přistání není tak snadno zaměřitelné…

Lucijej

No to proto, že v noci má být tma, aby se lépe spalo.

Mně teda okýnko zatáhli, ale když jsem si ho odkryla, tak jim to nevadilo.

hanny 2

Stalo se mi to jen při letu do Bankgkoku /Thajsko/ . Celou noc byly okna zatažená a jak začalo svítat,tak je zase letušky odkryly.Ale proč,to opravdu nevím.

led

Je to potrebné, ak by to nespravili, spravte to vy…
Je to kvôli tomu aby vás náhodou nerušili hviezdy či ten bledý Mesiac. Predstavte si, že by sa nejaký námesačník chcel poprechádzať vonku po krídlach a otvoril si okno. Viete, aká zima by nastala?
Takto vám Mesiačik neprekáža, nevidíte ani tú hroznú tmu, ani samu seba v okienku po prebudení (ten šok, čo robím vonku?).
PS. ja patrím medzi tú neprispôsobivú skupinu cestujúcich, roleta vytiahnutá, okno otvorené, pozorujem konštrukciu lietadla a vypočítavam miesto nášho dopadu na zem, či do vody.
PS.
venkovan, žiadne strachy, tí piráti chceli vepřo-knedlo-zelo a to v lietadle nepodávajú…