TEREZA.B

Proč při basových tónech duní podlaha?

Nejlepší odpověď
anonym

Rezonuje. Nejen podlaha – stejným (častějším, obvyklejším) projevem je např. ´drnčení´ plastů v autě při určité rychlosti nebo otáčkách motoru.
Podlaha je naladěna (svou velikostí, hmotností, uložením…) na určitou frekvenci a pokud se objeví zdroj kmitání o frekvenci stejné nebo podobné (v tomto případě zřejmě subwoofer), podlaha se rozkmitá také – tím více, čím je kmitočet zdroje bližší rezonančnímu kmitočtu podlahy. A čím je předmět (v tomto případě ta podlaha) hmotnější, tím nižší je (obvykle) rezonanční kmitočet (proto se tento jev projeví spíše u basových tónů zdroje).

Další odpovědi
jáára

protože máš něco špatně, buďto podlahu nebo repro. ale asi repro

huxa

Doplním pouze Mowlu-zvuk jsou vlastně tlakové vlny, které pohybují vzduchem a mohou pohybovat i předměty-kmitat jimi.