nnn1

Proč převládá názor, že jsou policisté špatní?

Když nějaký policista udělá něco dobrého-veřejného, tak se na to rychle zapomene, nebo se to přejde jako samozřejmost. A když se najde nějaká vijímka „černá ovce“ (která se dá najím úplně všude), …člověk si to zapamatuje.
Vemte si, co všechno musí policisté snášet, a s čím vším počítat. Musí poslouchat různé nadávky (a to možná nejen od opilců), musí počítat s tím, že se dostanou do života ohrožující situace (a to nejen při zatýkání zločince) a určitě by se našla nejedna další věc.
Kdybych měla na výběr, stát se policistkou, a mít nereálnou výplatu stotisíc měsíčně, nebo být uklízečkou třeba jen s výplatou 3.000, tak bych raději byla uklízečkou – ta je asi všeobecně více ceněná než policista. A navíc, za to riziko a jiné nepříjemné věci, by mi těch stotáců opravdu nestálo.

A hlavně: CO BY SE STALO, KDYŽ BY ZDE ŽÁDNÍ POLICISTÉ NEBYLI? Např. by mnohonásobně stoupla kriminalita. A kam by šli zločinci, když by je nikdo nezatýkal? Dále pirátů silnic by také přibylo, a bylo by mnohem víc dopr. nehod…

PS. přemýšlela jsem, jestli tenhle dotaz dát jako anonym, nebo ne. Tak jsem zvědavá jestli jsem se nerozhodla špatně.
Doplňuji:
Jasně, takže převládá názor, že policisté-kriminalisté se chovají dobře, policisté-dopravní jsou špatní…
Kdyby pol.-dopr. 1. nebyli přísní, 2. neexistovali, tak by určitě bylo více dopr. nehod a hlavně těch smrtelných – piráti silnic by zůstali nepotrestáni.
A potom by opravdu převládal názor, že jejich práce je nepostradatelná.

Nejlepší odpověď
jennysh

Protože mají jak světlé stránky,tak i ty černé
jsou policajti kteří by ten post vůbec nemuseli mít a opačně,a někdy i oni nejsou bezchybní,a co pozoruji, tak takových případů pořád přibývá,místo aby ubývalo

Další odpovědi
dědapetr

To už je tak zažitý několik století že na policajty se nadává a stejně všichni ví že bez nich to nejde.

Děda Louda

Každý psycholog potvrdí, jací lidé jdou k policii, jejich lidské a zvláště charakterové vlastnosti a pohnutky. Jednoho z toho až jímá hrůza.

mosoj

Nečekejte že bude moc zastánců policie.
Zcela souhlasím s lukas.zmizik !!
Málo lidí je sebekritických. Zkuste se někdy poptat nějakého policisty kterého znáte co se řeší na služebnách. Jakých blbostí se tam domáhají takélidé.
Na silnicích jedině přitvrdit. Jiné řešení není.
Byla zde na „Odpovědích“ manželka policisty bezelstně to na sebe prozradila. Dovedu si představit co dostávala za emaily. Tímto jí také zdravím.
Policie vadí nejvíc lidem, kteří nemají čisté svědomí. Já s nimi potíže také nemám.
Vždy když jsem udělal nějaký přestupek jsem se slušně domluvil. Naposledy jsem dostal pouze symbolickou pokutu 200 Kč a mohli mně napařit litr.

Pro
SajmonModer: Tak jim ty úplatky nenabízej. I uplácení je trestné.

SajmonModer

Berou úplatky.

anonym

Nemám nic proti policii,pokud je nejen spravedlivá,ne­úplatná,prostě taková,jaká by měla být.Má zkušenost je ale většinou jiná.Dají pokutu tam,kde by mohli jen napomenout,ne­vidí,co mají vidět,jsou svázani s podsvětím atd.Ostatní mají můj dík,nic víc,je to přeci jen jejich práce,kterou si dobrovolně zvolili.

lukas.zmizik

jsou to taky jenom lidi… ja s nimi problem nemam… vseobecny prehled o svych pravech mam a nepotreboval sem k tomu ani jeden porad slavne televize „nova“, tudiz si ani nenecham s*at na hlavu…

…asi ale vetsina narazi na dopravaky a jejich mereni rychlosti. no jo. pokud jedu jak mam, nestalo se mi, ze bych mel problem (najeto cca 1 mil. km) …a pokud jedu rychle, daj mi pokutu… co snad taky cekat, ze?
Doplňuji:
ovsem stale nerozumim narazkam na sikanovani a vyborani pokut…mame snad tabulky, jake pokuty se za jake prestupky ukladaji.

tedy povim vam jednu vec – pokud udelam prestupek a oni mi daj pokutu, je to sikanovani ??? pokud ti chteji dat pokutu za blbost, ovsem ty neznas zakon, ktery by mel znat kazdy, kdo ma papiry, je to tvoje chyba.

ovsem typycky cech bude radeji ukazovat prstem na nepripoutane policajty, a rikat, jak to neni v poradku, ze se nechovaj podle zakona, pak ho zastavi za rychlost a on bude smlouvat o pokute, a kdyz mu policajt napari to, co mu uklada zakon, je to vlastne policejni sikana…na toho neboheho chudaka…

Jsemtady

On nepřevládá názor že jsou špatní, to bylo za komunizmu, kdy udávali lidi kteří byli proti režimu(leckdy fakticky ani nebyli, ale nebyli ani vysloveně pro) a ty to pak težce odsírali. Jenže tenkrát se zase všechno o každým vědělo, kde bydlí, co dělá, kolik vydělává atp. a to dnes není a tak se neobjasní tolik zločinů a proto převládá názor, že jsou blbí. Navíc se rekrutují z řad fyzicky a psychycky zdatných členů společnosti a zase tak chytří být zrovna nemusejí. A proto jsou kolikrát za blbce. (byla doba kdy brali kdekoho) Mno a když nám dají pokutičku tak si přece musíme zanadávat 🙂

anonym

Já bych neřekl,že převládá názor,že policie je špatná.Polici­e,myslím tím kriminální policie,dělá neskutečně dobrou službu pro nás občany.Chrání a pomáhá,ale na dopravní policii mám jiný názor,ten negativní.Tam by se měli zlepšit,nejen šikanovat a vybírat pokuty.

Terryle

Všichni jen nadávaj, ale já zatím s policajtem špatnou zkušenost neměla. Když se chováte slušně a rozumně vy, chovaj se slušně i oni. Jiná věc je, když jsme se občas s kamarádama trošku poveselili a vyváděli jsme blbosti na místech veřejných, ale to se těm cajtům nedivím, že pak jsou přísní a nevrlí.
Jiná věc je, že celá policie mnohdy funguje dost neohrabaně a zkostnatěle, ale za to jednotliví policajti nemůžou. No.. .a že píšou jedním prstem a člověk jim v protokolu musí opravovat chyby… no. Někdo holt umí, někdo neumí.
Ono to souvisí jedno s druhým. Možná by k policii šli schopnější lidi, kdyby tam byly slušný peníze a měli respekt. Ale když na ně každej nadává? To pak i je těžký bejt v pohodě a milej. Nehledě na to, že policajt z podstaty věci asi moc mile a příjemně vypadat nesmí, pokud si z něj každej nemá dělat idiota…

tom004

Na policajty se nadává asi po celém světě. Ale, myslím si,že u nás je to hlavně pozůstatek zkušeností z chování příslušníků VB z minulého režimu,kdy VB,sloužila hlavně mocenským zájmům tehdy vládnoucí KSČ.

franku

Protože občas šikanují a neměří všem stejným metrem.