reika

Proč praskají cévky v oku?

Proč praskají cévky v oku při užívání Warfarinu? Hodnota na Quick se zvedla z 2,3 na 2,9.

Odpovědi
cochee

Warfarin poškozuje metabolismus vitamínu K, což má za následek mmj. kalcifikaci cévních stěn a tudíž jejich křehkost.

Zdroj: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/warfarin-co-vam-u-lekare-nereknou.htm

brillant

Fundovanou odpověď dá jen lékař.

Radius

Po operaci srdce (pred pár lety) jsem musel také začít brát Warfarin. Ze začátku se mi také stalo, že nějaká žilka v oku praskla a já měl na bělmu oka vidět krev. Ale ted už s tím nemám problémy, už se to nestalo nikdy. Každý měsíc musím chodit na odběry krve a pak upravovat dávky Warfarinu, abych měl INR okolo 3. A ono to INR kolísá od 2 do 5, ale ani při 5 nemám už žádný problém, nic mi nekrvácí, ani oči a vidím výborně.

Také moje zubařka ví, že beru Warfarin a tak se mi může v puse objevit malinko krve a také ví, že kdyby mi třeba chtěla dělat větší zákrok (např. vytrhnout zub), musím přestat brát Warfarin, jinak by se to krvácení špatně zastavovalo.

Také jiné lékaře upozorňuji, že beru Warfarin a mám tedy menší srážlivost krve (a sklon ke krvácení).

Můj obvodní lékař má asi 2 roky přístroj, který ukáže INR ihned na displeji, stačí malinká kapička krve (z bříška prstu) a už vidí moji hodnotu INR. Je to dobré, že nemusím chodit na odběry krve z ruky a čekat do druhého dne, než přijde výsledek z laboratoře…

Známý říkal, že také bere Warfarin a že mu měli vytrhnout zub (stoličku) a tak přestal brát Warfarin a dostal injekce Fraxiparine, které si sám píchal pod kůži na břiše, nebolelo to, jehla byla krátká, a píchalo se to hned pod kůži. Mělo to stejný účinek jako Warfarin, ale zub pak nekrvácel (po vytrhnutí). Potom zase začal brát normálně Warfarin.

gecco

Hodnota 3.0 už může být nebezpečná…!
Jak na to nahlíží tvůj lékař? – máš to prokonzultováno??
___
Nejde o to, že by cévky více praskaly, ale že krev může jejich stěnami (či drobnými prasklinkami) lépe prosahovat a pod rohovkou je to, pochopitelně, nejlépe vidět (ale obecně se to děje všude v těle – proto může jít o nebezpečnou hladinu!).

mosoj

Kup si něco na zvlhčování očí. Refresch nebo Tears Again. Mně zabírá nejvíce Tears Again ( stříká se na zavřené víčko) a také má nejdelší dobu použitelnosti ( 6 měsíců).
Tos mně potěšila, že nejsem sám. Nic s tím nenaděláš.
Léčebná hladina INR je 2–3. Záleží jestli je to zvýšení náhlé ( pak je to ovliněno stravou, či činností ledvin) a dá se předpokládat, že to zase klesne. Pokud by byl stoupající trend trvalejšího rázu je třeba ubrat dávku warfarinu, ale to určitě znáš, pokud nejsi začátečník. Navíc tě určitě sleduje lékař.
Nebezbečná začíná být hodnota až od INR 4. Již jsem měl i INR 8 a příčinu jsem neodhalil. Většinou mně hladina INR drží.
Doplňuji:
Tady zase někdo straší a navádí. Warfarin se užívá na daleko horší a nebezpečnější nemoci,než jsou nějaké jeho dlouhodobé účinky.
Pacient si musí zvolit menší zlo, navíc již existují jiné léky na snížení srážlivosti krve. Je jenom otázkou času než se sníží jejich cena a používání se rozšíří.
Mají ovšem jednu nevýhodu, v případě potřeby na ně není antidotum.

hanny 2

Dlouhodobé podávání warfarinu může být příčinou vzniku dalších onemocnění, jako jsou například osteoporóza, kožní onemocnění až nekróza kůže, poškození zraku krvácením do sítnice, které někdy končívá slepotou, zvýšené riziko úmrtní na krvácení do mozku. Dochází také k častějším zlomeninám kostí a k častějším kompresivním zlomeninám páteřních obratlů pro warfarinem vyvolanou polékovou osteoporózu. Vysvětlení těchto závažných onemocnění pak bývá pro oficiální medicínu jednoduché – tohle všechno se přeci starším lidem stává.

Výňatek z článku,na který dal odkaz cochee.
To jen kdyby se to nechtělo někomu celé číst.

mosoj

Radius, tady tě klidně navádí aby jsi warfarin nebral.
Neberou vůbec v úvahu, že se warfarin bere jen při vážných život ohrožujících nemocech.