Janec

Proč požitá křída zvyšuje teplotu?

Napadlo mě, že se mohou nerozpustné částečky síranu vápenatého dostat nějakým způsobem mimo trávicí soustavu a pak dráždit buňky imunitního systému podobně jako hydroxid hlinitý se pro tento účel přidává do něktěrých očkování. Je to tak možné? Tento trik již zkoušelo několik mých spolužáků, aby nemuseli do školy, a (prý) funguje. Jednalo by se pak o v podstatě alergickou reakci?
Doplňuji:
Mosoji, sádra se dnes z uhličitanu vápenatého (přírodní křídy a vápence) nevyrábí. Můžeš si to sám ověřit nakapáním octa na křídu. Kdyby to byl uhličitan, šumělo by to. U křídy na psaní se nestane vůbec nic.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nevím. Tento trik kdysi zkoušelo několik mých spolužáků, aby nemuseli do školy, a (prý) nefunguje.

Další odpovědi
brillant

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-zvysit-teplotu-lidskeho-tela
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-stane-kdyz-snim-kridu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jedeni-kridy-co-je-na-tom-pravdy

mosoj

Jestli křída zvyšuje tělesnou teplotu nevím. Vím ale, že křída zcela určitě není síran vápenatý!!!

Křída je směs vápence a přírodní křídy, což jsou schránky mořských korýšů + nějaké pojivo.

To máš pravdu. Křída se již nevyrábí, tu vytvořila příroda sama v geologickém období zvaná „křída“ !!!!!

Cituji z encyklopedie chemie ( nikoliv z internetu).

  1. Křída : bílá, zemitá, měkká vápenatá hornina, organogenního původu, obsahující šupinky organismů jednobuněčných (foraminifera) a mnohobuněčných (bryozoa). Používá se jí k psaní.
  2. Křída je také nejmladší útvar druhohor. Tvoří ji vápence, pískovce, slíny, jílové břidlice. V křídě začalo alpské vrásnění.

nyjono

Zeptej se těch „svích“ spolužáků, budeš vědět, jestli funguje nebo ne a nebudeš muset psát prý a ani „mích“, což nevím, co přesně znamená. Ale tuším.

pusinka50

Klucííí, zajímavé věci píšete, ale odpověď na otázku je kde??:-))

Kepler

Mosoj: pleteš si pojmy s průjmy, jako obvykle. Janec má pravdu, bavíme se o školní křídě. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0koln%C3%AD_k%C5­%99%C3%ADda

Janec

Křída se z uhličitanu vápenatého dělala kdysi, dnes je to však sádra, tedy síran vápenatý.

Janec

Mosoji!!!!!

Janec

Tak abych to vyzkoušel sám na sobě.