Proč používají otcové (faráři a nejen oni, i další knězi) kropítko?

Mohli by třeba mít rozprašovač, ušetřili by svěcenou vodu.

Nejlepší odpověď
annas

V liturgii se voda užívala a užívá při různých žehnáních a svěceních, kropí se jí místa i předměty. Význam gesta je vysvětlen modlitbou, která úkonu předchází. Smyslem je zasvěcení a očista. Svěcenou vodou se kropí nový kostel během jeho dedikace, kropí se domy a lidské příbytky, pole, technika, standarty, zbožné předměty a prvky náboženské úcty.

Ve všech případech nejde o posvěcení věci či místa, ale o to, aby člověk skrze užívání požehnaných věcí a na daných místech docházel k vlastnímu posvěcení.

http://www.nase-rodina.cz/arti­cle.php?clanek=404

Další odpovědi
dudu

Asi by větné spojení „tu máš čerte rozpračovač“ nebylo to pravé ořechové!?

mosoj

Je tady mnoho spojení , ale neřekl bych že kropítko má něco společného s farářem.

anonym

dudu 😁, jsem si poprskal monitor.

Sůwa

Já taky :DDD