Georgo2010

Proč pouliční lampy zpravidla svítí do oranžova?

Nejlepší odpověď
anonym

Ad kole, o lidi tady vůbec nejde.
Naopak ČSN stanoví min. hladinu osvětlení pro pozemní komunikace v obcích.
Ale dnes se používá už 4. generace zdrojů vlivem modernizace směrem k nižší spotřebě s vyšší svítivostí. Takže díky konstrukci a také skladbě světelného spektra, které je bližší přirozenému a tolik neoslňuje, Také se zdokonalují odrazové reflektory, které více soustřeďují paprsky na vozovku, nad přechody jsou s obdélníkovým kuželem, zkuste si všimnout rozdílu, montuje Eltodo.
Zkrátka od zářivek, přes rtuťové k sodíkovým výbojkám. Dáno typem, ne záměrem pro spáče za okny.

Další odpovědi
PavelB

Protože se pro osvětlení používají nízkotlaké sodíkové výbojky, které mají nejlepší energetickou účinnost. Takže z důvodu úspory energie. Barva světla je brána jako nepodstatná na úkor předchozího.

Michal Kole

Je plynem ve výbojce a v noci, aby nebylo zrovna příliš světla, aby lidi mohli spát a neoslňovalo to