Sonyk5100

Proč potřebujeme mluvit s ostatními lidmy?

Myslím tím…proč se vůbec potřebujeme s ostatními lidmy stýkat. A proč cítíme smutek a strádáme, když dlouho s nikým nekomunikujeme.

Nejlepší odpověď
iceT

Není to tak u všech,člověk je stádní tvor,potřebuje sdílet radost i smutek.Někdo je radši sám,že společnost nevyhledává,jiný se zase ve společnosti ostatních cítí jako ryba ve vodě.
Osobně si vystačím sama,necítím smutek a nestrádám,pokud s nikým dlouho nemluvím.

Další odpovědi
Reuef

Například proto, aby nám dotyčný mohl vysvětlit gramatiku.

sdesigner

Kontakt z clovekom je zakladna ludska potreba ako jest, pit, sex atd. Hromadia sa nam myslienky a potrebujeme ich triedit, ziskavat nove informacie a svoje zasa odovzdavat. Rec je vynikajuca forma komunikacie tak preco ju nevyuzivat. Zvierata to robia pachmi, gestami, zvukmi a neviem cim este…my mame krasnu vlohu a to je spajani zvukov do organizovanych celkov akychci kodov pomocou ktorych si vieme preniest hociake informacie. Ano viem…su ludia ktori tvrdia ze nepotrebuju nikoho vo svojom okoli, nepotrebuju komunikaciu. Rozhodne sa tymto smerom neuberaj. Nechut komunikovat z druhymi totiz to je psychicka anomalia tak ako odmietanie potravy, nezaujem o sex atd. Nemozem to nazvat priamo ze choroba ale skor taka porucha. Niekto si to miesa z inteligenciou a potom vyhovorkou ze v okoli nieje nikto s kym by si mohli pokecat. ano mozno je tam trochu pravdy e ak je clovek inteligentny nemoze si o vaznych veciach pokecat z hocikym…ale inteligentny clovek je zasa prisposobivy viac ako ostatni. dokaze zacat komunikovat v hociakom style v zaujme udrzania kontaktu. Predsa nebudem zavrhovat priatelov kvoli tomu ze sa nezaujimaju o napr. politiku. Niekedy mi aj menej vzdelany clovek moze dat viac. moze mi dat cit, pochopenie. je to na dlho…ale zase odbocujem od temy. Komunikacia je urcite tema na dlhe hodiny rozpravania sa ako isto vidis…dalo by sa o nej polemizovat pekne dlho…
Takze holka len komunikuj, komunikuj, rozpravaj sa o vsetkom a spoznavaj ludi. Na odpoved prides sama ked zistis co si tym MLUVENIM v zivote dosiahla. (priatelov, lasku, respekt.....)

Anuket

Jak se již napsalo. Člověk je tvor sdílný, nejde o to mluvit s otatními lidmi, ale stýkat se s nimi vůbec, např. i zcela cizími lidmi venku, na volném prostranství, bez jakéhokoli kontaktu. Člověk umí sdílet pocity i gesty, mimikou, postoji. I to patří k sdílnosti.

Mimochodem, četla jsem, že absence více než 3 měsíců (i pasivní – tedy když jsi úplně izolovaná a cítíš neustále jen sebe a své myšlenky) komunikace s lidmi může způsobit demenci.