Avatar uživatele
zjentek

Proč poslední dobou nikdo nebyl na Měsíci?

..když už jsme tam tehdá byli(lidstvo), tak proč už jsme tam pak od tý doby nebyli?
A dneska? Při těch materiálech? Takovej skafandr(původní) si dnes ušiju doma sám na koleně při Rodinných poutech, takže lepšší už v Číně musí existovat.
Tak drahá ropa nebo co?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kura, JájsemRaibek, marci1 před 3041 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Martinuss

Má to pár důvodů, už jsme tam byli a je to moc drahý.
Další na řadě je Mars, ale to je hudba vzdálené budoucnosti min ještě 15–20let

Pumík: ale ale, tobě doma neříkali že lhát se nemá? :)

Upravil/a: Martinuss

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Asi už stačilo. Teď se chystá lidstvo na Mars, ale bohužel chybí finance i technologie. 🙂
http://ekonom­.ihned.cz/c1-64796290-chce-dostat-lidi-na-rudou-planetu-chybi-nam-ale-penize-i-technologie-priznava-sef-mars-one

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Quimby

A co tam? Jediný důvod proč posílat lidi na Měsíc je prestiž, jinak je to zcela zbytečné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jsem byla na Marsu, ale to už je asi 8 let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

A byl tam vůbec tehdá někdo? Myslím na tom Měsíci.
Nejsem si jist, ale viděl jsem pár dokumentů pro a proti, na jednom bylo i něco o jakémsi záření, které brání tomu, aby se přes něj dostal živý člověk, takže další argument proč tam nebyli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Human

Pretože už sme tam boli niekoľko krát, nič nové tam nie je a stojí to dosť peňazí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

Já teky nevim proč třeba tisíc nejbohatších lidí nefinancuje společnost jako je třeba NASA za přislíbený zisk třeba z nálezu prvku, který se na zemi nevyskytuje a proč už na oběžné dráze není zkonstruovaná loď – která by jen doplnila palivo a mohla letět znovu – jsou i třeba iontové pohony a na sluneční energii (z dlouhodobější investice určitě vesmír nabízí pohádkové bohatství a slávu – ale právě proto asi moc investovat nechtějí – protože se toho nemusí dožít, nebo už mají něco z čeho mohou čerpat technologie na spoustu let dopředu :D :D :D) . Celosvětově by se mělo investovat mnohem víc i na to jak dostat náš druh i nikam jinam kde se dá žít, protože naše planeta a ani slunce nejsou věčné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kura

I přes takovou dlouhou dobu nikdo z fundovaných neodpoví na otázku, proč od té doby nebyl nikdo „znovu“ na měsíci. Že by peníze ? Ale no ták, peněz mají habaděj tyto instituce. Problém bude jinde, problém bude v technologii, která nás tam stále nedokáže a nikdy nedokázala dopravit. Přece nechcete všichni tvrdit, že od roku 1972 neměl nikdo zájem a podporu přistání na Měsíci !!! Že by během roků 1969 až 1972 byl obrovský zájem o Měsíc (6 přistání) a po té najednou opadl ??? Že by opravdu nikdo za dalších 43 let nikdo nikdy neměl potřebu znovu opatřit Měsíc svojí návštěvou ??? Takových otázek je nespočet a zrovna moc tomu nepřidalo přiznání Kubricka 15 let po jeho smrti !!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Martinuss

ááááááá hemží se to tu konspirátorama, fujky pryč pryč :D

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Martinuss

Jistě že na měsíci byli. Je plno okolo toho konspiračních teorií ale všechny narážej na hloupé argumenty a to je jen dobře, je třeba zaméct s těma nevěřícíma tomášema co haní uspěchy lidstva :)

před 3041 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Human

tak tak, ako by som to ja písal :)

před 3039 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

nic nic ..já jenom, že teď koukám na ten poúplněk a nechápu ..nechápu.

před 3041 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Pumik myslel jsem raketu z masa a kostí, né tvý asstrální výlety ;(

před 3041 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek