zjentek

Proč poslední dobou nikdo nebyl na Měsíci?

..když už jsme tam tehdá byli(lidstvo), tak proč už jsme tam pak od tý doby nebyli?
A dneska? Při těch materiálech? Takovej skafandr(původní) si dnes ušiju doma sám na koleně při Rodinných poutech, takže lepšší už v Číně musí existovat.
Tak drahá ropa nebo co?

Nejlepší odpověď
Martinuss

Má to pár důvodů, už jsme tam byli a je to moc drahý.
Další na řadě je Mars, ale to je hudba vzdálené budoucnosti min ještě 15–20let

Pumík: ale ale, tobě doma neříkali že lhát se nemá? :)

Další odpovědi
marci1

Asi už stačilo. Teď se chystá lidstvo na Mars, ale bohužel chybí finance i technologie. 🙂
http://ekonom­.ihned.cz/c1-64796290-chce-dostat-lidi-na-rudou-planetu-chybi-nam-ale-penize-i-technologie-priznava-sef-mars-one

Quimby

A co tam? Jediný důvod proč posílat lidi na Měsíc je prestiž, jinak je to zcela zbytečné.

anonym

Jsem byla na Marsu, ale to už je asi 8 let.

JájsemRaibek

A byl tam vůbec tehdá někdo? Myslím na tom Měsíci.
Nejsem si jist, ale viděl jsem pár dokumentů pro a proti, na jednom bylo i něco o jakémsi záření, které brání tomu, aby se přes něj dostal živý člověk, takže další argument proč tam nebyli.

Human

Pretože už sme tam boli niekoľko krát, nič nové tam nie je a stojí to dosť peňazí.

BANAN93

Já teky nevim proč třeba tisíc nejbohatších lidí nefinancuje společnost jako je třeba NASA za přislíbený zisk třeba z nálezu prvku, který se na zemi nevyskytuje a proč už na oběžné dráze není zkonstruovaná loď – která by jen doplnila palivo a mohla letět znovu – jsou i třeba iontové pohony a na sluneční energii (z dlouhodobější investice určitě vesmír nabízí pohádkové bohatství a slávu – ale právě proto asi moc investovat nechtějí – protože se toho nemusí dožít, nebo už mají něco z čeho mohou čerpat technologie na spoustu let dopředu :D :D :D) . Celosvětově by se mělo investovat mnohem víc i na to jak dostat náš druh i nikam jinam kde se dá žít, protože naše planeta a ani slunce nejsou věčné.

Kura

I přes takovou dlouhou dobu nikdo z fundovaných neodpoví na otázku, proč od té doby nebyl nikdo „znovu“ na měsíci. Že by peníze ? Ale no ták, peněz mají habaděj tyto instituce. Problém bude jinde, problém bude v technologii, která nás tam stále nedokáže a nikdy nedokázala dopravit. Přece nechcete všichni tvrdit, že od roku 1972 neměl nikdo zájem a podporu přistání na Měsíci !!! Že by během roků 1969 až 1972 byl obrovský zájem o Měsíc (6 přistání) a po té najednou opadl ??? Že by opravdu nikdo za dalších 43 let nikdo nikdy neměl potřebu znovu opatřit Měsíc svojí návštěvou ??? Takových otázek je nespočet a zrovna moc tomu nepřidalo přiznání Kubricka 15 let po jeho smrti !!!

Martinuss

ááááááá hemží se to tu konspirátorama, fujky pryč pryč :D

Martinuss

Jistě že na měsíci byli. Je plno okolo toho konspiračních teorií ale všechny narážej na hloupé argumenty a to je jen dobře, je třeba zaméct s těma nevěřícíma tomášema co haní uspěchy lidstva :)

Human

tak tak, ako by som to ja písal :)

zjentek

nic nic ..já jenom, že teď koukám na ten poúplněk a nechápu ..nechápu.

zjentek

Pumik myslel jsem raketu z masa a kostí, né tvý asstrální výlety ;(