Proč poslanci, náměstkové, zastupitelé, radní studují vysoké školy hlavně obory typu práva ? Když věnují jinému resortu

Např. velitel městské policie v Plzni studoval práva, což je pochopitelné a ale nechápu proč někdo studuje práva, když se věnuje třeba dopravě, financím,…

Nejlepší odpověď
beer

Také proto, že právnické vzdělání je pro mnohé z nich rychle, s minimem úsilí a znalostí dosažitelné ))

Další odpovědi
anonym

protože v této fázi už nejde o vzdělání a znalosti ale pouze o titul a prestiž školy.

baghira

Protože zákony, jejich znalost a praktická aplikace (včetně ohýbání a porušování), je jejich každodenní chleba.

anonym

Ale to se venuje ted … ale oni uz premysli co bude po dalsich volbach..... a prava jsou prava. 🙂

  • iv-