Gami.Pet

Proč pořád tři?

Tři přání, tří úkoly, do třetice všeho dobrého.

Nejlepší odpověď
marci1

Trojka odpovídá základnímu indoevropskému třídění času na minulost, přítomnost a budoucnost. Také označuje rodinu: otec, matka, dítě. Pro filozofy od časů Hegelových je trojka šifrou tří základních stadií dialektického vývoje: these, antithese, synthese.
Doplňuji:
http://www.pas­torace.cz/Kni­hovna/2-Symbolika-cisel-1-2-3.html

Další odpovědi
Jikra

Zaplať pán bůh za tři. Si představ třeba 8 nebo nedej i víc.

Kelt

Náš prostor je trojrozměrný, má délku, šířku a výšku. V pohádkách a příbězích vystupují tři bratři, plní se tři úlohy, obvykle první dva bratři neuspějí , ale uspěje až ten nejmladší. To znamená, že člověk udělá dvě chyby, poučí se z nich a udělá tu třetí dobře. Pokud se nejedná o pyrotechnika. Existuje Boží trojice. Když se rozhodují tři, musí být dva v převaze. V i tingu existují trigramy atd. Podle wydy existují tři centra organizmu na páteři,která musí být v rovnováze, aby byl člověk zdravý, Existuje rozum, duše a duch. To znamená, že máte nějaké zkušenosti, přání, ale i občas něco cítíte intuitivně. t
Trojka má tedy velký význam, ve všech kulturách a proto se asi dostala do pohádek.