Jádrohlod

Proč pořád jen brutální ?

Také jste si všimli , jak se neustále a nesmyslně používá slovo brutální ? Někdy je to k pousmání jak ono slůvko někdo použije , jindy mne to zvedá až ze židle. Používá se i tam , kde vůbec nic „brutálního“ není , ale asi to lépe působí na čtenáře či co já vím. Jaký je váš názor ?
Doplňuji:
S puberťáky to nemá doopravdy nic společného. Stačí sledovat masmédia.

Nejlepší odpověď
led

Neustále a nezmyselné používanie výrazu „brutální“, pripadne jeho variant „brutál“ ukazuje na slabú slovnú zásobu a snahu byť „IN“ aj tam, kde to je „brutálne nezmyselné“.

Další odpovědi
badisko

ne toto sluvko neslycham …
Doplňuji:
Castecne …asi pro to ze se nepohybuji nezi pubertaky …no a taky protoze ..se vlastne vubec nepohybuji mezi lidmi kteri hovori cesky … oni maji zase jine prupovidky .. ale kopodivu v anglictine mi to tak nevadi …

briketka10

Tv nesleduju, tak se mi toto slovo
asi vyhýbá..vadí mi jiná například
„v podstatě“ uprostřed věty apod.

marci1

Také jsem si všimla, že se často používá „brutální“ a to ještě spíše ve významu naprosto neodpovídající situaci.. A ještě navíc se používá „brutál“ nebo mladí na netu „bruntál“. Co naděláme, asi se s tím musíme smířit ! 🙂

ahold

Briketko, máš pravdu.
Vlastně, prostě,v podstatě – téměř v každé větě.
Taky uvozovat větu slůvkem „jako“.
A nejhůř mi zní: Jako by!!!
V jednom televizním pořadu vyprávěl pan Matonoha o svých rodičích. A zaperlil: „Moji rodiče byli jako by učitelé“.
Za to by si zasloužil od tatínka, jako by, zafackovat uši do hlavy.
BRAŃME ČEŠTINU 🙂

briketka10

ahold

asi ji neubráníme já se taky někdy přeřeknu 🙂