dmatejek777

Proč pořád čeští operátoři uplatňují FUP?

Je to opravdu kvůli hrozbě přetížení sítě, nebo jim jde jen o peníze?

Nejlepší odpověď
Jsemtady

Tak to ti povim naprosto presne.
Uz se jednoduse pocitalo s tim ze touhle dobou uz melo bejt ledascos pokryto LTE na novych frekvencich. Mno jenze CTU aukci zrusil a zatim ty frekvence tedy nejsou k dispozici. Mno a soucasne 3G pres ktere jde vetsina hovoru i dat ma nemilou vlastnost, ze klesa dostupnost signalu s narustajicim poctem uzivatelu dane bts. Mno a od dob Iphone nastal celkem brutalni rozmach chytrych telefonu ktere ty vysilace dost zatezujou a tim jak klesa tim padem dosah signalu tam ty fupy byt musi. Ono driv si nekdo zavolal a krom toho ten vysilac temer nevyuzival, dnes jsou lidi na netu skoro porad. Mno a ty data je taky potreba do visilace odnekud pumpovat. A je docela problem zajistit povoleni tahnout optiku nekde na vysocine atp. Treba v nenecku vede optika do kazdeho panelu, statni sit do ktere se to pichne a nic se skoro nekope. Tu je bejvalej telekom sto let za opicema a nenatahal ani adsl. Kolikrat vede dvoulinka na kterou serou vlastovky a tim nic neprojde. Jelikoz stat nestavi, to je sama korupce, tak je to dost nakladne a vyplati se pockat na aukci kde se to na 800mhz roztaha skoro zadarmo. Takze opravdu je sit pretizena nekde vice a nekde mene. Je legrace jak chteji vsichni hrabat prachy, kdyz treba reknes jestli nekde do bitovky muzes natahnout optiku, tak majitel .. a co nam za to date .. pritom tim stoupne kvalita sluzeb pro vsechny.