Michal Kole

Proč popeláři neprohrabávají polenice a kontejnery, zda v nich chudáci bezdomovci nespí ?

Bude popelářká četa obviněna z neúmyslného zabití jako ti co chrání svůj majetek, pomcí zbraní ?

http://tn.nova­.cz/zpravy/cer­nakronika/bez­domovec-zemrel-v-popelarskem-voze-volal-o-pomoc-ale-pozde.html

Upřimnou soustrast rodině, příbuzným, přátelům, kamarádům a všem ostatním.

Nejlepší odpověď
www

Ale prohrabávají, jenže jen některé vytipované a z úplně jiných důvodů (věci ap.) 😁.
Bezdomovci většinou v těchto však nespí, takže na ně občas nepřijdou. Navíc to nemají v povinnostech.
Doplňuji:
Nijak mizerný plat však nemají (Brno), navíc mají ale spoustu nádob jakoby „načerno“ s vývozem do své kapsy, což se kontroluje pramálo, ne-li vůbec. Zdražování za popelnice nemá podle mne naprosto žádný smysl a vůbec to s bezdomovci nesouvisí. Jistě, dalo by se to na uvedené svádět ☹.
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Popeláři mají dost nabitý pracovní rozvrh, takže prohledávat ještě kontejnery a popelnice, zda si je někdo neplete s azylovým domem nebo vlastní ložnicí opravdu nemohou.

Oni to mají už tak složité, protože v některých místech musí vypisovat při svozu zdůvodnění, proč popelnici nevyvezli, a podobné administrativní uhozenosti. Holt mají kromě svozu odpadu (měli by prostranství s uloženými kontejnery i uklidit – což tedy většinou nedělají) na starosti jeho roztřídění a dnes i „papírové“ povinnosti. No, přece po nich nebudete chtít ještě tolik zodpovědnosti, aby se podívali do kontejnerů, jestli tam někdo neleží, to už by bylo opravdu nad jejich síly.
Proto bych raději neriskovala a do kontejneru nelezla. Tohle je opravdu zodpovědnost a riziko toho, kdo to přes řadu otřesných zkušeností s tímto problémem stejně udělá.

Drap

Na to nemají čas. A pokud by to měli dělat, tak by se nám všem zase musely zvednout daně.

quentos

Na to jsou příliš bídně placeni.

honza19hk

zaprvé bezdomovec tam nemá co dělat,pokud tam vleze musí počítat s tím že je vyvážejí,
a za druhé popeláři to nemají v popisu práce hledat lidi v kontejneru.
ono to totiž není jen např 10 popelnic,ale ve městech třeba i stovky za jedno dopoledne takže prohrábavat popelnice je obrovské zdržení,navíc jak psali ve zprávách,že bezdomovec byl v tom papíru zahrabaný,tak by ti popeláři museli hrabat až na dno.
je to jeho problém,aspoň se jiní poučí.

briketka10

ale i tak je to hrozná smrt no né řekněte brr..
Doplňuji:
dnes ve zprávách říkali, že popeláři mají povinnost se dívat do kontejneru, jestli tam někdo není !!

Robert_PM

Až přijdeš, začátkem podzimu, o invalidní důchod, odpovíš si jako popelář na tuto zapeklitou otázku sám.

venkovan

Myslím, že není problém nařídit povinnost řádně prohlížet popelnice. Jen je třeba dořešit takovou drobnost – navýšit počet vozidel a osádek na svoz a vychovat všechny lidi a řidiče, aby chvilku v ulici za svozovým autem počkali, než osádka prohrabe popelnice. S ohledem na to, jak již dnes na popeláře řidiči reagují, tak to vše půjde samo.
Existuje ještě jedna možnost – vážení každé popelnici váhou na autě. Pokud by popelnice měla nadstardní váhu, zastavit její vysypání. Sice častěji se tam najdou stavební zbytky (i mezi papírem či plastem), ale je to řešení.
No a jestli někdo práci popelářům závidí a má za to, že berou dobré platy – tak si to může každý zkusit