Velbloud

Proč pomáhá ucpané nosní dírce (Rýma), pokud ji otočíme nahoru?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nevím přesně,ale myslím že když zakloníme hlavu tak to teče do krku působením tlaku vzduchu a váhou sekretu tovnitř do krku.Když,ale stojíme tak je to asi jako u trubičky kdž ji stčíme do vody a zacpeme prstem taky nevyteče.

Další odpovědi
Rolotr

Změnou polohy dochází ke změněn prokrvení sliznice (kongesce/dekon­gesce) a tím změně charakteru a množství hlenu. Proto je typické, že „ucpání nosu“ je výraznější vleže a pokud se obracíme z boku na bok vždy pozorujeme, že se střídají uvoloněné a ucpané (obstrukce) nosní průduchy.