Proč pomáhá kolébání v náručí/kolébce malým dětem spát?

Když se mnou dřív kolébála přítelkyně, abych už konečně ráno vstával z postele, tak jsem už rozhodně znova neusnul. Proto nechápu, jak se tímto dá uspat dítě, které je vysazené skoro na všechno a často řve a člověk neví proč.

Jinak z řetězáku na pouti jsem si vždy krásně vyčistil žaludek. Že by to souviselo?

Kolébat se dá dítě i v kočáře?

Nejlepší odpověď
MiKu

Protože malé dítě (rozuměj mimino) si ještě velice dobře pamatuje, že se 9 měsíců houpalo minimálně půlku dne a mohlo přitom u mamky v bříšku krásně spinkat (a víc se hýbat a prudit jí v noci, když nastane od pohybu klid), takže houpání / kolébání simuluje ten příjemný stav v děloze, kde si v pohodě plavalo… a kolébání v náruči ještě lépe = přítomnost rodiče nebo kohokoliv (lidské teplo).

Další odpovědi
Drap

Uspává pouze příjemný pomalý pohyb. U dětí to funguje většinou lépe než u dospělých