Proč Policie víc nepotírá Švarcsystem ?

Dřív byl úplně zakázaný, teď je částečně povolen a jsou výmluvy na to, že se to špatně prokazuje.

V čem je zakopaný pes?

Nejlepší odpověď
www

V nedokonalých zákonech a také tím, že státní aparát je již delší dobu zaměřen na všeobecné škubání lidí, zkrátka se to tiše toleruje, aby se vlk nažral a koza zůstala celá (státní kasa) ! :@

Další odpovědi
lexx

…a máte lepší řešení jak snížit, omezit hrozivou nezaměstnanost, jak dát lidem aspoň nějakou práci ? nemáte, ani stát nemá. nebo nechce mít.

Drap

V prvé řadě neni politická vůle zakázat a za druhé policie má jiné starosti které nestíhá.

arygnoc

policie ho nemůže potírat.
můžou ho potírat pouze soudy.
a to pouze v duchu platných zákonů.
a ty nejsou.
bodejť by byli, když „černé“ peníze jdou lobbistům.

a politikům.

co dodat.

mosoj

A co s tím má společného policie ? Podejte trestní oznámení a zabývat se s tím bude.

baghira

Švarcsystém (zjednodušeně řečeno používání živnostníků místo zaměstnanců) v současné době není zakázaný (za jistých podmínek), tudíž není co potírat.
Zakopaný pes je v tom, že je to velmi efektivní systém generující vysokou produktivitu práce a potírající netáhla a lenochy. Což je důvod, proč mimo jiné je trnem v oku odborům.