Proč policie stíhá rodiče, kterým se utopí dítě,když už jsou potrestáni sami o sobě a to je větší trest než vězení?

http://www.ct24­.cz/domaci/129492-na-jesenicku-se-utopilo-male-dite-v-zahradnim-jezirku/

Nejlepší odpověď
anonym

Dle dikce platného zákona se jedná o hrubé zanedbání povinné péče s následkem na zdraví či životě.
Zákony jsou suchá strohá litera, nelze tam hledat nějakou spravedlnost nebo změkčilé ohledy.
Navíc policie má povinnost obvinění vznést.
Jiná věc je, že při projednávání samozřejmě přihlížejí k faktickým následkům.
Kromé toho zákon určuje určitá pravidla a v tomto případě by měl mít i preventivní charakter pro ostatní nedbalé rodiče.

Další odpovědi
chudst

Castecne mate pravdu. A rodice jsou idioti, kdyz nechaji pobihat dite v okoli vody bez dozoru. To nic nemeni na tom, ze pokud to byli normalni lide, jsou jiste uz dostatecne potrestani. Ale nikde se nerika, jaci rodice byli – normalni, nebo na dite skutecne kaslali? Jsou ve stihani, porad nejsou odsouzeni a nemohu to posuzovat, pokud neznam dalsi podrobnosti, ktere z medii nevyctu.

hanulka11

ano je to hrozné ,když se dítě utopí, ale stíhá je zřejmě ,protože ho neuhlídali
vždy je přednostní hlídat dítě než cokoli jiného

promiňte ,ale odkaz neotvírám

led

Osoby zodpovedné za deti v prírode ich musia neustále sledovať, aby sa im nič nestalo (hlavne keď sú malé).
V súvislosti s týmto si spomínam,
ako malé deti sme s bratom na jazerách využili chvíľkovú nepozornosť rodičov a v plytkej vode sme sa ponorili. V momente nielen oni ale aj druhí z okolia skákali do vody. Myslím, že nemusím hovoriť, čo bolo potom, keď zistili, že sa nič nemohlo stať. Ale bolo to ponaučenie na celý život. Jedno oko, jedno ucho vždy sleduje deti (v prírode, môže to byť aj bázén) a nielen svoje…Nebol treba na to žiadny zákon, len zodpovednosť.