Proč policie používá maják, houkačku, když chce někoho dopadnout?

Podle mne to nemá logiku. Když chci někoho překvapit, tak na sebe přeci nebudu na sebe předem upozorňovat. Nebo že by bylo nějaké policejní motto „upozornit a pak možná chytit“

pozor, policie není jen dopravní.

Nejlepší odpověď
Quimby

No, buď ho dopadnou hned a není potřeba houkat, anebo jim pachatel začne ujíždět a pak jsem houkačku vždy považoval spíše jako upozornění pro ostatní řidiče/chodce.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Není to tak vždy. Jezdí i v neoznačených autech.
A pro zelí – to řvaní tady policie nemá nic společného s prozrazením, ale s momentem překvapení a dezorientace pachatele. Čím větší hluk zásahovky, tím lépe. Proto i používají třaskavé patrony, dýmovnice a jiné omračující prostředky.

klumprt

Maják a houkačka je od toho, když je potřeba se někam rychle dostat. Např. k nehodě, ke rvačce, k vyhrožujícímu sebevrahovi, k nebezpečnému prchajícímu pachateli apod.

Když jde o to někoho dopadnout, tak se postupuje mimořádně po tichu, často brzo ráno, zásahovka našlapuje po schodišti jako myšky a teprve když vyrazí dveře bytu, tak se hodně řve a někdy se to vylepší zásahovou výbuškou. To pak člověk, kterej spal, je úplně tumpachovej a než se stačí rozkoukat, co se děje, tak je na břiše, ruce má spoutané vzadu a za krkem mu klečí čert.

gecco

Někdy jezděj i bez majáku a fňukny…
😉

jmhad

aby mohl ujet a neměli práci. Jednou jsme se hnali přes město se Škodou 1203 mikrobus. A za vsí kopec a tam nás zas ti co dali přednost nás předjeli. No a darebáci nečekali.

zelí

Aby upozornili ostatní nevinné účastníky provozu. A taky policie dává šanci se vzdát, takže to motto co jste napsal celkem sedí. Například zásahovka začne hned po vyřažení dveří křičet: „Tady policie, vzdejte se.“ Taky se tak připravì o moment překvapení. Samozdřejmě když k někomu jede zásahovka, tak nehoukají a jedou v neoznačených autech.

cukrar

a kde berete tu jistotu, že je to tak jak píšete…