Avatar uživatele
Michal47

Proč pokojová anténa nasvícená sluncem z východu nepříjmá signál?

Mám ji na okně a odpoledne je vše normální (slunce se přesune na západ). Vyřešila by tento problém jiná anténa – tedy necitlivá na sluneční záření?
Doplňuji:
Jedná se asi o pokojovou anténu se zesilovačem. Je zapojená do zásuvky. Jak tedy přípdně řešit výpadky vlivem tepla?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, zjentek, orwell před 3346 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

O jakou se jedná anténu??? A jakým směrem je vykrývač (vysilač)??
Protože TV vysílání není na sluneční svit zase tak háklivé (daleho větší vliv má déšť či sněžení)…
___
Nejde třeba o nějakou anténu se zesilovačem a nedochází vlivem zahřátí ´krabičky´ s elektronikou k výpadkům zesilovače??
Doplňuji:
Nejprve zkus vypnout zesilovač (vypnout ´anténu´ ze zásuvky), případně si pohrej s nasměrováním (a zkrácením/pro­dloužením) teleskopických prutů – (předpokládám, že jde o něco takového – http://www.oka­y.cz/aktivni-pokojova-antena-tnb-atp15-bazar/#nopop?ut­m_source=adwor­ds&utm_medium=cpc&ut­m_campaign=Na­kupy ) – obvykle je totiž použití zesilovače spíše ke škodě, než k užitku.
Pokud to nepůjde, nezbude, než ´krabičku´ zaclonit, aby přímo na ni slunko nesvítilo.

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Pro gecca : Po odpojení zesilovače od napájení je zesilovač pro signál z „antény“ neprůchozí !! Takže nepůjde vůbec nic !!
Špatná rada.
Jinak zřejmě půjde o vadný zesilovač, kterému přestala pracovat teplotní kompenzace.

Zřejmě to opravdu budeš muset řešit koupí nové antény. Pokud to jde, ( anténu lze někam ven umístit), řešil bych to ale koupí opravdové antény.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Nejpravděpodobnější bude vliv teploty, jak píše mosoj. Kdysi jsem řešil něco podobného, ale na něčem jiném a docela mě to potahalo za nos. Zkus to ještě zaclonit, případně na to opatrně chvíli foukat fénem (ale abys to zase nepřipekl). Pokud závadu takto vyvoláš, nebo po zaclonění za chvíli zmizí, bude to jasné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Mosoji – víte vůbec, o čem píšete???
ROFL…
Tyto antény jsou naopak konstruovány tak, aby bez zapojení zesilovače signál prostě ´protekl´ – aspoň ty, které jsem dosud potkal (koneckonců, jednu takovou mám taky).
Pokud tomu (mně) nevěříš, prostě to vyzkoušej…
Nemáš-li možnost ji vyzkoušet, poptej se na specializovaných fórech…
___
U těchto antén je mnohem důležitější správné nasměrování (´síto´ je směrové´) a správné nastavení prutů – jinak to chytá spoustu odrazů (které zesilovač zesílí taky a výsledkem je zahlcení tuneru)…
Šmarjá…

před 3346 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal47

Měl jsem anténu s tyčemi, ale nikdy jsem nezkoušel ji používat nezapojenou do zásuvky. Nyní mám anténu bez tyčí, a ta opravdu je bez zapojení do zásuvky neprůchodná. Gecco, dnes už vím, že příjmám signál z Žiškovského vysílače, ale odráží se od nějakých budov. Takže s těmi odrazy máte pravdu.

před 2139 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika