Pepa25

Proč podporujete jednoduchá „řešení“ v záležitosti afrických uprchlíků?

Narážím na otázku marci1 a odpovědi na ni: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-by-se-dala-nejlepe-resit-otazka-africkych-uprchliku
Souhlasím s arygnocem, že odkazované vyjádření je součástí předvolební kampaně v UK a celé to nemá jednoduché řešení, ale co ty ironické poznámky o samopalech a žralocích (byť jsou tam smajlíky)? Chápu, že tady není prostor pro hluboké analýzy, co by znamenalo zlepšení bezpečnostní situace v Libyi apod., ale …?!

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Protože se oprávněně obávám teroristyckých útoků. Přistěhovalci si většinou myslí, že se máme podřídit my jim, jenže to tak není, tady jsme doma my.

Evropa si území bránit musí!!! A to bez smajlíku.

Z mých daní nikoho takového živit nechci! Nemáme peníze na zaplacení léčby a rehabilitací pro naše české děti a máme si sem nataht tohle? Děkuji, nemám zájem!!!

Jo a kde jsou ty jejich ženy a děti? Proč jsou ty lodě plné mužů???

Další odpovědi
gecco

Obávám se, že např. „zlepšit bezpečnostní situaci v Libyi“ by nešlo bez výrazného a trvalého vnějšího ´vměšování´ (´nová´ kolonializace, vnější ustanovení diktatury) – podobné problémy mají takřka všechny země, v nichž byly původní společenské a kulturní vazby zničeny kolonizátory a které byly posléze ´vráceny´ pod ´místní správu´ (kolonizátory opuštěny).
Od té doby jsou – v podstatě, jen ´hašeny´ ty největší problémy, k systémovému řešení chybí širší konsensus (a i peníze).
___
Pokud jde o „samopaly a žraloky“ – uvedl jsem dvě krajní ´řešení´ – v praxi k tomu B nedojde tak rychle, ale přesto k němu dojde jistě – ze střetu dvou kultur vždycky vyjde ´vítězně´ ta, která bere méně ohledů.

Drap

Je třeba si uvědomit, proč takováto situace v Libyi /a nejen tam / nastala a kdo ji vyvolal. Ten by měl následně tyto věci řešit.

ivzez

Podle mne se nikdo z odpovídajících na Marciinu otázku
nad problémem nezamyslel. Odpovědi na mne působí
spíše jako exhibice, nikoliv jako snaha opravdu odpovědět.

Ani mne nenapadá, jak by bylo možné otázku řešit…

marci1

Nedovedu si představit, jakým způsobem by se dala tato situace řešit. A na ta krajná řešení nejde už vůbec myslet. Bohužel je to velmi smutná situace, ale Evropa přece nemůže taková kvanta uprchlíků přijmout a postarat se o ně. Doufám ale stále, že to přece jen půjde nějak řešit, i když nevím jak. ☹

suaeda

Odpověděl jsem, že Evropa se musí bránit před hromadnou emigrační vlnou, jinak ji to zlikviduje tak jako nájezdy Vandalů strověký Řím. Předpokládám, že situace bude čím dál tím horší. Je to teprve začátek. Evropa bude muset svoje území daleko více strážit. Samopal a jiné brutality nepřipouštím.
Podle mne uprchlíky vracet zpět, lodě sloužící k dopravě potápět a tvrdě trestat překupníky. Vměšování a vnucování nějaké politiky do těchto států není vhodné. Všimněme si např. v Iráku. Podařilo se vymýtit jedno zlo (snad), ale ihned vyvstalo nové. Je to jako když na poli zlikvidujete jeden plevel tak během chvilky vyroste jiný. Proces zkulturňování (nevím jak bych to jinak nazval) národů trvá dlouhou dobu. Vezměte si náš starý kontinent, jak to zde vypadalo před sto nebo dvě stě lety. Vyspělejší národy by se měly více zajímat o problematické oblasti a lehce je připravovat a pomáhat jim v onom dlouhém procesu. Ale nesmí to dělat násilím a způsobovat např. umělé revoluce a dosazovat jim loajální vlády. Veškeré zlo tvoří opět ještě větší zlo.

arygnoc

riešenie je veľmi jednoduché:

exmplárne treba ukázať prisťahovalcom z iného spoločenského prostredia, ktorí chcú silou-mocou uplatňovať svoje zákony, že s tým súhlasíme – a podľa tých zákonov i ich tretať – porušenia zákona (nášho) tretať podľa ich zákona – oko za oko, zub za zub, porušenie toho, čo je v svätej knihe (ústava) trestať smrťou.

sú to ľudia, ktorí chápu ľudkosť (humanitu) ako slabosť.

druhé riešenie je postavene múru, izolácia týchto (pre nás cudzích) kultúr.
a je jedno, či ten múr bude z tehál, mínových polí alebo steny guliek na hraniciach.

oni používajú „naše technológie“ (nebojujú mečom, ale raketmi, samopalmi, …), my musíme proti nim obrátiť ich ideológiu, vieru, zákony, …, lebo jediné, čomu rozumejú, je bolesť, smrť, pomsta, nenávisť,…
musíme sa stať kmeňom a svoj kmeň hájiť – to je pre nich pochopiteľné, štát, právo, tolerancia … sú veci, ktorým nerozumejú, ale kmeňová česť, rodová, klanová česť je im nado všetko.
a preto sa musíme stať klanom, kmeňom, ktorý bude svoje práva vyžadovať – i právo na pomstu, trest nie ako práva človeka, ale česť klanu, uchovanie česti klanu.

;-Q

ak niekto nevie pochopiť ono jednoduché „nechaj žiť, nechajú ťa žiť“, treba mu to vysvetliť tak, aby to pochopil:
nenecháš žiť, nebudeš žiť.

ten který je

No,vidím že žádná odpověd nikoho neuspokojila a nikdo nemá ani názor jak otázku řešit.Hlavně ukázat na druhé a sám nemít názor nebo řešení.Připomíná mi to některé politické strany.
Nejlepším řešením bude tuto problematiku ponechat soudruhům v začlenovacích agenturách…