Shady

proč podle některých lidi globální oteplování neexistuje?

Nejlepší odpověď
beer

Protože celý ten problém je složitější, než si mnoho laiků představuje.
Navíc ani sami vědci nesdílejí všechny názory stejně, poněvadž se pracuje jen s ne zcela úplnými a také omezenými daty.

Další odpovědi
badisko

Protoze podle jinych lidi.. konci mala doba ledova …takze tam kde neni zima musi byt teplo …ne?..

mosoj

Protože někteří lidé neumí číst grafy.
Viz graf NASA :

http://data.gis­s.nasa.gov/gis­temp/graphs_v3/

rigormortis

Protože oteplování nemůže být globální…planeta není schopná oteplovat celý povrch současně. Takže pojem už jako takový je chybný.
Navíc se příroda točí v cyklech: dny, roky, dekády atd. některé z těchto přírodních cyklů můžou trvat i stovky až tisíce let, tudíž je lidstvo nemůže ani zaznamenávat, vyhodnocovat a měřit.
Navíc měření už jen z metodiky jsou napadnutelné…měření ve městech (Klementinum) kde jsou tepelné ostrovy, zaujaté výzkumy, nesmyslné závěry atd.

novaky

Protože nemá vědecký základ. Věda je. Mám tvrzení, dospěl jsem k němu takto, a zveřejním data, ze kterých vycházím, skeptici moji ideu mohou napadnout, provedou opakovatelný pokus a buď mi dají za pravdu bo ne.
Bohužel dlouhodobá surová data teplot stanic /tedy data pro vědce použitelná/ se dostala v jeden moment do rukou jednoho člověka a ten je jaksi ztratil a zkreslil. Dnes jsou nedostupná.
Naštěstí není ničí vliv tak velký, aby zničil vše. Zničil jen data z pevninské části planety. Oceánská data byla zachována a podle nich se planeta ochlazuje.
Glob oteplování se vědecká veřejnost směje, protože pravda je jinde. Je tu ovšem jiný fenomen. S oteplováním se výborně obchoduje na burze. Když třeba předražíš dálnici a máš šikovné akcie, v podstatě legálně kradeš, ale zbyde po tobě dálnice. Když obchoduješ s počasím, nezůstane po tobě nic. Ideální produkt burzovních makléřů. Našli zlatý grál. Prodávají vítr. Prd v pytlíku.
Tak proto nás denně obtěžují zprávy o oteplení. Je to jen reklama
Doplňuji:
palec jsem dal rigomortis. Lépe a pochopitelněji vystihl zkreslení dat z pevniny.
Ono JEN počasí zaznamenat není sranda, předpovídat nedokáže ani nikdo