SengSS

Proč počítač hrozně hlučí ?

Jak bývá na počítači dioda která ukazuje že počítač pracuje tak skoro stále svítí a počítač hrozně řve jako bych dělal několik operací najednou ( takhle mi řval jen když jsem hrál třeba dvě velice náročné hry ) , někde na foru jsem se dočetl že by to měl být HDD ale stáhl jsem si asi 3 programy které doporučovali a zjistí jak na tom HDD je a ukazují že je v pořádku , a když třeba otevřu novou web stránku tak začne řvát a když se podívám do správce úloh tak to ukazuje že počítač defakto nic nedělá prostě rychlost má stále stejnou a paměti i procesor vypadá že jedou stále dobře ale ten počítač stejně šíleně hlučí , i když dělám jednoduché operace . co to ?????

Nejlepší odpověď
bolak

Můžeš mít zanesenej větrák na procesoru a ten se ti zastavuje nebo zasekává, a tak to řve. Měl by sis spíš stáhnout něco co sleduje teplotu procesoru a otáčky ventilátoru, případně i na grafický kartě. Nebo prostě ten počítač otevři a zjisti co hlučí, jestli je to skutečně tak jak říkáš – HDD, což se mi teda moc nezdá. Disk, když pracuje, tak dělá spíš takový ta-ta -ta-ta-ta-tata ta-ta. A většinou to ani není moc slyšet. Navíc kdyby ti fakt zabíral na prázdno, že by se ti spouštěly a vypínaly pořád dokola nějaký procesy, který by zatěžovaly disk, tak by se ti počítač musel sekat.

Ta dioda mě svítí a bliká taky furt, to dělá vždycky když se něco děje, když disk pracuje, to je normální.

Další odpovědi
huxa

odinstaluj všechny ty nepotřebné programy, projeď ho antivirem a vyčisti větráčky, jestli to nepomůže, napiš a možná něco vymyslíme

badisko

tak za prve ho vycisti …nejdrive se podivej do spravce uloh co ti tak zatezuje system …nainstaluj revo uninstaller http://www.slu­necnice.cz/sw/re­vo-uninstaller/ a vyhod stare programy a ty co nepouzivas…pak si zmer teplotu Pc http://www.slu­necnice.cz/sw/spe­edfan/ ti zjisti i eslu nemas vadnej HDD..vycisti PC od balastu ccleanerem http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner/ projed to nejakym antivirem co pouzivas…pokud neomuze tak bych normalne vytahl cd s windows narval do mechaniky a znova nainstaloval WIN…ale to je pouze me doporuceni a pokud nevis jak nato tak to nedelej…PS …vycisti mechanicky ventilatory…budto stlacenym vzdychem nebo vysavacem pokud ma regulaci vykonu …jo a musis zamezit tomu aby se ti zacal tocit ventilator pri cisteni zastavis ho treba paratkem nebo tak…a take muzes nanest novou teplovodivou pastu …pc rve protoze se ti prehriva…

anonym

Může to dělat i grafická karta, jestli tedy nemáš kartu pasivně chlazenou, pak skus přeinstalovat ovladače ke GK, popřípadě se mrkni, jestli sis nenastavil 100% výkon chlazení.