Kroupič

Proč pivo stojí někde 25 Kč někde 80 Kč? (čti popis)

Kamárád mi položil otázku. Proč, auto které kupuji v pražském autosalonu, a nebo např v nějakém v okresním městě, stojí vždy stejně (bavíme li se o stejném prototypu se stejnou výbavou), a proč stejná tanková Plzeň, stojí v jedné restauraci 35 Kč a v hotelu který je poblíž Václaváku (nebudu jmenovat) cca 80 Kč.
Má odpověď zněla: Asi má hotel u Václaváku vyšší nájemný, a dále si asi také host zaplatí za místo. Měl jsem na mysli že si ji dáte v pěkném hotelovém baru kde vás např. neruší x dalších lidí.
Jaký je podle vás důvod, že stojí někde pivko 30 a jinde 80.
PS: prosím, nepište, že si cenu určuje prodejce, to jsem se kamarádovi snažil také vysvětlit ale nepochodil jsem :/
Dík za reakce

Nejlepší odpověď
iceT

To je totéž jako třeba s kávou,někde stojí turek 25 a jinde 50.
Když se občas kouknu na Menu domů,tak Koko navštěvuje i podniky,kde za kousek štrůdlu zaplatíš kilo ani nemrkneš a jinde ho máš třeba za polovic i méně.Totéž platí třeba i o ceně pronájmu bytu,jsou v tom velké rozdíly.

Jak napsal Zbynas,vše se odráží na lukrativnosti místa,kde si to pivo nebo kafe dáš.

Další odpovědi
Zbynas

Nákup auta je situace, která nenastává každý den a proto lidé při jeho koupi hledají to nejlevnější. Proto stojí všude vesměs stejně. Co se týče piva, jde vlastně „jen“ o pár korun a hlavně, je v tom odražena kvalita služeb daného podniku, lokace apod., může to těžit právě i z toho, že je je podnik na turisticky dobře situovaném místě a pro ně je tak cena nadsazená, protože to turistům nevadí.

Emefej

Pokud ho za těch 80 Kč dokáží prodat, tak proč by nemohlo? Cena je vždy záležitostí poptávky. A s těmi auty to také tak není, asi před dvěma lety dělali ve redakci Světa motorů pokus, u naprosto stejné nové škodovky existoval u různých prodejců rozdíl 46 000 Kč.

Kelt

Nezáleží co si dám, ale kde si to dám. Platí se za prostředí. Mohu si dám pivo v zakouřené místnosti a zaplatím tu nejnižší cenu a riskuji, že mne někdo poblije, že se setkám s lidmi, kteří nejdou pro hrubé slovo daleko. Stejně tak mohu strávit pěkný den v nějaké hotelové restauraci, kde si dám slavnostní oběd a k tomu pivo za 80 Kč. Určitě nepujde parta na pár piv do té hotelové restaurace.

Kroupič

Naprosto souhlasím. :)