Pokročilý

Proč pivo stojí někde 25 Kč někde 80 Kč? (čti popis)

Kamárád mi položil otázku. Proč, auto které kupuji v pražském autosalonu, a nebo např v nějakém v okresním městě, stojí vždy stejně (bavíme li se o stejném prototypu se stejnou výbavou), a proč stejná tanková Plzeň, stojí v jedné restauraci 35 Kč a v hotelu který je poblíž Václaváku (nebudu jmenovat) cca 80 Kč.
Má odpověď zněla: Asi má hotel u Václaváku vyšší nájemný, a dále si asi také host zaplatí za místo. Měl jsem na mysli že si ji dáte v pěkném hotelovém baru kde vás např. neruší x dalších lidí.
Jaký je podle vás důvod, že stojí někde pivko 30 a jinde 80.
PS: prosím, nepište, že si cenu určuje prodejce, to jsem se kamarádovi snažil také vysvětlit ale nepochodil jsem :/
Dík za reakce

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To je totéž jako třeba s kávou,někde stojí turek 25 a jinde 50.
Když se občas kouknu na Menu domů,tak Koko navštěvuje i podniky,kde za kousek štrůdlu zaplatíš kilo ani nemrkneš a jinde ho máš třeba za polovic i méně.Totéž platí třeba i o ceně pronájmu bytu,jsou v tom velké rozdíly.

Jak napsal Zbynas,vše se odráží na lukrativnosti místa,kde si to pivo nebo kafe dáš.

Další odpovědi:

Bronzový

Nákup auta je situace, která nenastává každý den a proto lidé při jeho koupi hledají to nejlevnější. Proto stojí všude vesměs stejně. Co se týče piva, jde vlastně "jen" o pár korun a hlavně, je v tom odražena kvalita služeb daného podniku, lokace apod., může to těžit právě i z toho, že je je podnik na turisticky dobře situovaném místě a pro ně je tak cena nadsazená, protože to turistům nevadí.

Stříbrný

Pokud ho za těch 80 Kč dokáží prodat, tak proč by nemohlo? Cena je vždy záležitostí poptávky. A s těmi auty to také tak není, asi před dvěma lety dělali ve redakci Světa motorů pokus, u naprosto stejné nové škodovky existoval u různých prodejců rozdíl 46 000 Kč.

Bronzový

Nezáleží co si dám, ale kde si to dám. Platí se za prostředí. Mohu si dám pivo v zakouřené místnosti a zaplatím tu nejnižší cenu a riskuji, že mne někdo poblije, že se setkám s lidmi, kteří nejdou pro hrubé slovo daleko. Stejně tak mohu strávit pěkný den v nějaké hotelové restauraci, kde si dám slavnostní oběd a k tomu pivo za 80 Kč. Určitě nepujde parta na pár piv do té hotelové restaurace.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Kroupič

Naprosto souhlasím. :)

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 842
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.