Proč píšou prodejci zásadní chyby na etiketách?

Včera jsem koupil kuřecí stehna a přečtl si návod.
Docela mě to udivilo.
Raději jsem je ale upekl,je to jistější.
Máte podobné zážitky,kde návod na spotřebu zcela vybočuje z normálu?
http://postim­g.org/image/z01skco­i3/
Doplňuji:
Coche ,kdybys pozorně četl můj dotaz,nemusíš se ptát.
Jinak na obalu je napsáno,po otevření ihned spotřebujete.

Nejlepší odpověď
arygnoc

neberte to zasa doslova.

keď vám niekto povie:

  • postav vodu na kafe.

tak dáte variť vodu, a nie postavíte konvicu s vodou na balíček s kávou.

„po otevření ihned spotřebujte“ tiež nemusíte chápať do slova – lebo to by ste to mäso mohol prihodiť aj do malty alebo ním podložiť dvere, aby v prievane nebúchali, ale stačí, keď ho necháte na nejaký čas prebehnúť rozpálenou trúbou a môžete si mlsnúť.

;-Q

Další odpovědi
dudu

Jejich postup má nejspíše původ v Americe, kde se lidé soudí o každou pitomost. Např. jeden amík se soudil o bolestné proto, že jeho nová žehlička neobsahovala upozornění, aby nesahal na právě vypnutý spotřebič. S podobnými duchaplnostmi se lze setkat také u nás – u baleného masa si můžete přečíst, že podložka z buničiny není určena ke konzulmaci. Také reklama může pobavit – před stánkem s občerstvením stála cedule, kde na jedné straně bylo nabízeno grilované vepřové kolena, na druhé pak grylované vepřové koleno.

cochee

A co konkrétně se ti nelíbí – že mají „výdrž“ 4 dny?
Doplňuji:
Na obale je „spotřebujte,“ nikoliv „spotřebujete“ – a otázku jsem četl velmi pozorně a až arygnocova odpověď mi naznačila, co že ti na tom vadí 🙂

mosoj

Přečti si pořádně zdejší otázky a odpovědi a hned ti to bude jasné.

maryn69

Bo jsou to lamy.

gagaga

jugarivi se nelibi, ze tam je napsano :
po otevreni IHNED spotrebujte :))
on je nejakej hogo fogo .on si je chce nejdrive upect :p

  • iv-

cochee

lol, tak ale to přece bývá na většině „rychlezkázepo­dléhajících“ potravin, jakmile je porušen hermetický obal s příp. ochrannou atmoškou – ihned spotřebovat :)

cochee

a to i na jídle vyžadujícím tepelnou úpravu

gagaga

ja to brala jako vtip :)
a urcite to tak i jugar myslel :)
me to pobavilo :)

anonym

Jooo,a někomu to nedošlo

cochee

No nedošlo, asi máme jiné pojetí humoru. Já neberu jako spotřebu vlastní úkon konzumace, tak jako se maso musí upéct/udusit/u­vařit, tak i nebudu chroustat kávová zrna nebo jíst kávový prášek, ale napřed to zaliju vařící vodou resp. kávu zrnkovou nejdřív i pomelu, brambor před jídlem ostrouhám a povařím, vejce vyklepnu ze skořápky a na pánvi udělám volské oko nebo míchanici.

anonym

U brambor,či kávy není napsáno ihned po otevření spotřebujte!