Dzejkob

Proč „PF“ ?

Čeho je to zkratka?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Mám dojem, že PF je zkratka z francouzského pour felicité – „pro štěstí“ .

Další odpovědi
annas

Pour féliciter – české novoroční blahopřání, doslovně přeložené z francouzštiny jako pro štěstí.

Pokud máte tuto zkratku na mysli. Jinak významů je víc.

v hudbě
P. F. – náhle slabě (z italského pianoforte) – hudební termín
pf – silněji (z italského più forte) – hudební termín
Pink Floyd – anglická rocková kapela
v počítačích
.pf – internetová doména nejvyššího řádu pro Francouzskou Polynésii
Francouzská Polynésie (Polynésie française) – kód země podle ISO 3166
Page fault – programátorská chyba
Page File – soubor pro stránkování paměti, virtuální paměť počítače
PilsFree – komunitní počítačová síť v Plzni a okolí
ve fyzice
pF – značka pro pikofarad
Ostatní významy podle Wikipedie.

ten který je

Z francouzštiny Pour felicitér.Pro štěstí.

flodur

http://www.men­seek.eu/perso­nalni-marketing/34-pece-o-zamestnance/95-novorocni-prani

quentos

to je takové předem skeptické ušklíbnutí se nad novým rokem. „Pf, 2011 … “

ale ještě by tam mezitím musela bejt ta čárka ;{))>

Aqualung

(PF, slangově Péefko – odvozeno z francouzského Pour féliciter – „pro štěstí