Proč Petr Spálený pěstuje kočky?

Kdo to tak blbě vymyslel?
Kočky se snad chovají a oni to dají do písničky,že se pěstují.
To je teda si myslím absurdní.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0XKnpMzbKEg
Co vy na to?
Doplňuji:
Nikdo mi nevymluví,že kočky se dají jen chovat,tak asi tak,pěstujme si zeleninu a vše okolo,ale zvířata nechme žít.

Nejlepší odpověď
annas

Kočky se mohou rovněž pěstovat, i když jsem byla zvyklá chovat kočky. Pravidla se mění.

Už se na to ptal zjentek, ale nemůžu najít.

Takže odkaz na internetovou příručku potvrdí.
"pěstovat
význam: záměrně pečovat o rostliny, řidčeji i o zvířata

příklady: pěstovat zeleninu; pěstovat kočky; pěstovat ovce; pěstovat sport; pěstovat smysl pro spravedlnost"

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=p%C4%9Bsto­vat&Hledej=Hle­dej

Doplňuji:
Pěstovat lze rostliny, ale i zvířata.
Chovat není synonymum pro pěstovat, pokud jde o rostliny.

Chovat = chovat dítě; chovat užitečné zvíře; chovat se slušně.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=chovat&Hle­dej=Hledej

Takže je důležité si uvědomit, že pěstovat má šiirší význam v uvedeném příkladu než chovat.

víc diskuse

Další odpovědi
Drap

Ano kočky se sice chovají, ale básníkům je takováto záměna povolena.

ivzez

Protože textař potřeboval tříslabičné slovo …

PS:
Mám dojem, že Spálený s Voborníkovou chovají koně.

Agneta

Já hledám na netu Spálenýho s Voborníkovou – písničku a video „Mně se zdá“, a nemůžu nic najít, mám to jednou jako soubor roku originál, a jednou nově vydané po 20 letech – skoro stejné, ale originál je trošku lepší:DDD

anonym

Kočky se nepěstují,ale chovají,jako každé zdomácnělé zvíře,
mrkev a podobný traviny se pěstují a nechovají!
Slovníkům není potřeba vždy věřit,píší je jen lidé.
Pěstuji mrkev a chovám psa.
Obecně se výraz pěstovat zaměňuje s výrazem chovat, ať se to týká zvířat, nebo rostlin. Zemědělci v odborné mluvě však striktně rozlišují pojmy pěstování a chov ve smyslu, že pěstování přináleží k rostlinným druhům a chov k živočišným. Záměna pak vzbuzuje lehký úsměv nad laickým a lidovým vyjadřováním. Pokud výkladové slovníky uvádějí obě možnosti, z hlediska jazyka jsou tedy použitelné. Řekneš li to ale na semináři Asociace chovatelů červenostrakatého skotu, budeš za telátko.
Ještě můžeme chovat zeleninu,to je taky pěknej mazec.
Doufám,ž to nemá nic společnýho s pěstounama.
Chovatelství – zvířata, pěstitelství – rostliny.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-chov-zvere-a-pestovani-zvere
http://eshop.kni­hydobrovsky.cz/eshop-jak-bezpecne-pestovat-rostliny-a-chovat-zvirata-549141.html?slo­va=Nad%EC%9Eda+Dr%E1sa­lov%E1

gagaga

mozna to tak vnimame jenom my plzenaci :)
ja to vidim take tak..jako jugar ..ale Kraus , ve sve talk casto pouziva " pestuje holuby " .., nebo nakou jinou havet.
Ja nevim co vsechno..
mozna je to v nareci
U Krause jsem si taky vzdycky myslela, ze je uplne blbej :)
..a nekteri " pestitele " holubu , je pry pestuji..koukla jsem ted na int.
podle me by je meli radsi chovat :)

  • iv-

annas

Ad Agneta. Zdravím po delší pauze. 🙂

gagaga

kdepak asi cestovala tentokrat…ta nase cestovatelka :D

  • iv-

Agneta

Byla jsem v Brazílii:D

gagaga

Vy jedna sikulko..
:)
krasa..zavidim ..
:p

  • iv-

Agneta

děkuji :)