proč pes žere svoje exkrementy

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-psi-vali-venku-v-bahne-nebo-dokonce-ve-vykalech-ma-takoveto-chovani-nejakou-pricinu-nebo-vyznam
Okopírovala jsem svou odpověď.
Občas se stane, že pes při procházce objeví nepříjemně zapáchající lejno či mršinu a vyválí se. Tímto způsobem se psi zbavovali svého pachu před lovem – tedy spíše prapředci našich psů. Svůj vlastní pach překryli pachem z mršiny nebo z výkalů, aby je kořist neucítila.

Vůně, která našemu lidskému nosu není vůbec příjemná je pro naše psy lákavá a tímto způsobem se mohou „navonět“ i pro svou oblíbenou osobu nebo ve snaze zaujmout partnera či smečku. Obvykle se psi válí ve snaze naparfémovat si krk a okolní partie (hlava, ramena). Plně objasněno toto chování dosud není.

Obzvlášť lákavé jsou pro psy čerstvé výkaly či rozkládající se zbytky, mršiny, někteří psi preferují rybí pach.

Informace ze soukromé psí školy. Více na

Zdroj: www.psiskola.cz/27-12-chov-psu-proc-se-psi-vali.as px

Další odpovědi
terry

Pes je částečný mrchožrout a žere své i cizí exkrementy i mršiny.

aramah

Tak to slyším poprvé vím že se vyválej kde v jakém humusu ale žrát?

anonym

Tohle chování je u některých zvířat normální a nazývá se koprofágie. Psi si tím doplňují jídelníček, protože exkrementy obsahují nutriční látky. Dá se to psa odnaučit, veterinář Ti určitě poradí, existují také zvláštní potravinové doplňky, které obsahují právě ty látky, které psovi chybí a hledá je tímhle nežádoucím způsobem..

Zdroj: http://www.squ­idoo.com/why-do-dogs-eat-poop

samicek333

Náš pes nežere svoje, ale jen cizí. Někdo mi řekl, že mu něco chybí v těle, nějaký vitamín, tak možná. Zkuste se poradit ve zverimexu, bývají tam prodavači, kteří se vyznají. Nebo pak na veterinu. Možná by zabralo ho za to prostě trestat, anebo mu v tom zabránit a nabídnout mu něco lepšího.