ven.cik

Proč pes zahrabe kost, ale pak jí nesežere ?

Zrovna dneska se mi to stalo, dal sem psovi takovou tu kost z kůže, vyběhl s ní ven a začal hrabat, nechápu, proč jí nesežere…:D

Nejlepší odpověď
annas

U psů se projevuje tzv. atavismus = znak, který v průběhu evoluce zmizel, ale u některých jedinců daného druhu se opět objeví..

U psů část tohoto chování zůstala tedy zachována ( atavismus) =- zahrabávání potravy na dobu nouze, zvracení potravy štěňatům, stejně tak požírání zdechlin, u domácích psů obvykle nežádoucí chování, je běžným potravním chováním vlka, který zkonzumuje všechno, co najde. Vlci v žaludku přenášení potravu na místo, kde ji mohou v klidu zkonzumovat, zahrabat nebo jí přinášejí vlčatům.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pes_dom%C­3%A1c%C3%AD

Další odpovědi
anonym

Potravní atavismus je pozůstatek z doby před domestikací psa. Vzhledem k tomu, že v dnešní době pes netrpí hladem, nemá potřebu uschované zásoby vyhrabat a konzumovat.

Drap

Nemá zrovna hlad a ani chuťokusovat kost. Schovává si to na horší časy. Potom ji však nenajde, protože uvařená kost, nebo čistá usušená kůže nevydává zápach. Je to ještě pozůstatek vlčích genů, když si při nadbytku něco zahrabali, po čase to začlo zapáchat a znovu to našli.

hanulka11

schová si ji na jindy

Lenča59

schovává si ji na jindy,…i když už ji stejně nikdy asi nevyhrabe :D psi hodně zapomínají.. ale asi si dělá „zásoby na zimu“ :Y

Lleni

Zapomene kde ji zahrabal;))))))

BANAN93

instinkt z divočiny (to co nechce zahrabá, aby nepřilákal další predátory)