Avatar uživatele
tasiri

Proč pes naklání hlavu na stranu, když se na něj mluví?

Nemyslíš, že by to byl nějaký ušní problém. Spíše tím mám na mysli situaci, když mu něco říkám a on nakloní hlavu, jakoby se mi snažil rozumět nebo to pochopit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? chudst, tom004 před 4469 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Je to tzv. mimika těla, vrozené chování. Vyjadřuje tím svoji pozornost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Já to vždycky bral jako „hele myslí to ten páníček vážně,že jdeme ven,nebo si dělá legraci“. Určitě nemá zdravotní problém,spíš radost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kikinka2210

mám stejnou otázku : když říkám : jdeme ven ? také ji nakláni na obě strany( pejsek naklání hlavu dle tónu ) snaží se poslouchat ;) je šťastný má radost :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ptáč

Aktuální vysvětlení 6.11.2015 http://tn.nova­.cz/clanek/proc-psi-naklaneji-hlavu-na-stranu-odbornici-na-to-prisli.html

Existuje podezření, že když svému psu děláte přednášku o jeho nevhodném chování nebo ho naopak za něco chválíte, nakloní hlavu na stranu, protože ví, že tak vypadá obzvlášť roztomile. Vědci ale zjistili, že je za tím ještě něco jiného, uvedl portál mirror.co.uk.

Má to co do činění se schopností nejlepšího přítele člověka vcítit se do našich pocitů. Psi dokážou velmi dobře číst výrazy tváře, řeč těla a změnu v hlasu. A čekají na určitá slova.

před 3063 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek