tasiri

Proč pes naklání hlavu na stranu, když se na něj mluví?

Nemyslíš, že by to byl nějaký ušní problém. Spíše tím mám na mysli situaci, když mu něco říkám a on nakloní hlavu, jakoby se mi snažil rozumět nebo to pochopit.

Nejlepší odpověď
www

Je to tzv. mimika těla, vrozené chování. Vyjadřuje tím svoji pozornost.

Další odpovědi
tom004

Já to vždycky bral jako „hele myslí to ten páníček vážně,že jdeme ven,nebo si dělá legraci“. Určitě nemá zdravotní problém,spíš radost.

kikinka2210

mám stejnou otázku : když říkám : jdeme ven ? také ji nakláni na obě strany( pejsek naklání hlavu dle tónu ) snaží se poslouchat ;) je šťastný má radost :)

ptáč

Aktuální vysvětlení 6.11.2015 http://tn.nova­.cz/clanek/proc-psi-naklaneji-hlavu-na-stranu-odbornici-na-to-prisli.html

Existuje podezření, že když svému psu děláte přednášku o jeho nevhodném chování nebo ho naopak za něco chválíte, nakloní hlavu na stranu, protože ví, že tak vypadá obzvlášť roztomile. Vědci ale zjistili, že je za tím ještě něco jiného, uvedl portál mirror.co.uk.

Má to co do činění se schopností nejlepšího přítele člověka vcítit se do našich pocitů. Psi dokážou velmi dobře číst výrazy tváře, řeč těla a změnu v hlasu. A čekají na určitá slova.