samicek333

Proč pes ležící na zádech kýchá?

Dobrý den, proč pes, který si při hře lehne na záda, začne hned kýchat a prskat? Dělá to náš pes, i psi mých známých. To mu jako vadí ta poloha, nebo proč prostě kýchá?

Nejlepší odpověď
beer

Pravděpodobně ho v blízkosti země a díky té poloze více dráždí dole usazený prach a další nečistoty. Válí se, usazený spad na travinách padá dolů, zvíří se prach i na zemi a vše nasává čenichem právě u země.

Další odpovědi
Drap

Asi ho něco drářdí ke kýchání, Někdy pes kýchá i když stojí

gepik

Měl jsem několik psů a hraji si podobně i s cizíma a nasetkal jsem se z žádným kýchaním či prskáním. Chyba asi bude někde u vás.

Heřman

Pes má nejspíše alergii na něco co mu vadí.